ŁKS piąty jest! Obrończynie tytułu przedwcześnie zakończyły sezon

ŁKS Commercecron Łódź zajął piąte miejsce w Tauron Lidze.

W rewanżowym meczu o 5. miejsce w Tauron Lidze ŁKS Commercecron Łódź pokonał Moya Radomkę Radom 3:2. Pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną łódzkiej ekipy 3:1. Siatkarki ŁKS, mistrzynie Polski z 2023 roku, zakończyły sezon na piątym miejscu.

Premierowa partia długo toczyła się przy wyraźnej przewadze ekipy z Radomia. Siatkarki ŁKS dogoniły rywalki dopiero w końcówce (23:23) i wygrały rywalizację na przewagi Aleksandra Gryka posłała asa, a Julita Piasecka zdobyła ostatni punkt (26:24). W drugiej partii również przewagę miała drużyna z Radomia, ale łodzianki odrobiły straty (18:18). Znów seta zwieńczyła gra na przewagi, tym razem jednak górą były zawodniczki Radomki, a ostatni punkt zdobyła Hilary Johnson (25:27).

Po dwóch wyrównanych setach, dwa kolejne były bardzo jednostronne. W trzecim dominowała Radomka (14:25), a w czwartym role się odwróciły. Do głosu doszły siatkarki ŁKS Commercecon, które wygrały 25:13 i przypieczętowały piąte miejsce w obecnym sezonie.

Tie-break nie miał już wpływu na losy rywalizacji. Na boisku pojawiło się kilka rezerwowych zawodniczek. Łodzianki wygrały 15:12, kończąc mecz punktowym blokiem.

Piąte miejsce ŁKS Commercecon Łódź jest sporym rozczarowaniem. Drużyna, która w 2023 roku wywalczyła mistrzostwo Polski, niespodziewanie przegrała w ćwierćfinale z lokalnym rywalem – Grot Budowlanymi.

Dwie słynne polskie libero Paulina Maj-Erwardt (otrzymała nagrodę MVP) i Krystyna Strasz zakończyły tym meczem sportowe kariery.

mecze o 5. miejsce w Tauron Lidze:

2024-04-09: MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (20:25, 22:25, 25:21, 14:25)
2024-04-13: ŁKS Commercecron Łódź – MOYA Radomka Radom 3:2 (26:24, 25:27, 14:25, 25:13, 15:12).