Wzruszające wydarzenie! Dwie wybitne polskie siatkarki zakończyły kariery

Siatkówka
Wzruszające wydarzenie! Dwie wybitne polskie siatkarki zakończyły kariery
fot. Polsat Sport
Wzruszające wydarzenie! Dwie wybitne polskie siatkarki zakończyły kariery

Drugiemu meczowi o piąte miejsce w Tauron Lidze towarzyszyło niezwykłe wydarzenie. Tym spotkaniem zakończyły karierę dwie wybitne polskie siatkarki grające na pozycji libero – Paulina Maj-Erwardt i Krystyna Strasz.

Paulina Maj-Erwardt w reprezentacji Polski występowała w latach 2006–19. Dwukrotnie zagrała w finałach mistrzostw świata (2006 i 2010), a jej największym sukcesem w kadrze był brązowy medal mistrzostw Europy 2009. Doświadczona libero znalazła się w szerokiej kadrze, którą trener Stefano Lavarini powołał na Ligę Narodów 2024, być może będzie więc jeszcze okazja zobaczenia jej w meczu reprezentacji.

 

Zobacz także: Polska siatkarka zakończyła karierę! "Dziękujemy za piękną grę"

 

Przygodę z siatkówką rozpoczęła w Sparcie Złotów i SMS PZPS Sosnowiec. Później grała w drużynach BKS Bielsko-Biała, PTPS Piła, Atom Trefl Sopot, Muszynianka Muszyna, Chemik Police, Grot Budowlani Łódź, a od 2021 roku była siatkarką ŁKS Commercecon Łódź.

 

Pięciokrotnie wywalczyła mistrzostwo Polski (2012 – z Atomem Treflem, 2016, 2020, 2021 – z Chemikiem i 2023 – z ŁKS Commercecon). Czterokrotnie sięgała po Puchar Polski, również cztery razy po Superpuchar. W 2013 roku w barwach Muszynianki zdobyła Puchar CEV.

 

 

Krystyna Strasz również występowała w reprezentacji Polski. Największym sukcesem w biało-czerwonych barwach był brązowy medal Uniwersjady 2009. Występowała w trzech klubach – MKS Dąbrowa Górnicza (2007–16), ŁKS Commercecon Łódź (2016–22) oraz Moya Radomka Radom (2022–24).

 

Z drużyną ŁKS wywalczyła mistrzostwo Polski w 2019 roku, tak więc zakończenie kariery meczem przeciwko byłemu klubowi miało dla niej dodatkowy wymiar. Dwukrotnie sięgnęła w swej karierze po Puchar i dwukrotnie po Superpuchar Polski.

 

 


Obie siatkarki zakończyły sportowe kariery meczem ŁKS Commercecon Łódź – MOYA Radomka Radom (3:2). Było to rewanżowe spotkanie o piąte miejsce w Tauron Lidze. Rywalizację o tę lokatę wygrała drużyna z Łodzi.

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie