EBL: Pierwszy mecz derbowy w play-off dla Anwilu

Anwil Włocławek pokonał Twarde Pierniki Toruń 92:62.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym play-off Energa Basket Ligi Anwil Włocławek dzięki rewelacyjnej drugiej połowie pokonał Twarde Pierniki Toruń 92:62.

Od samego początku mecz toczył się w rytmie kosz za kosz - z jednej strony nieźle radził sobie Roko Rogić, a z drugiej Kyndall Dykes. Żadna z drużyn nie mogła jednak odskoczyć na więcej niż trzy punkty. Dopiero późniejsze akcje Daniela Amigo sprawiły, że goście uciekali na pięć punktów. Ostatecznie James Eads ustalił wynik po 10 minutach na 21:26. W drugiej kwarcie Twarde Pierniki nie grały już tak dobrze w ataku. Po serii 8:0 oraz trafieniach Zigi Dimca i Jonaha Mathewsa to Anwil wychodził na prowadzenie. Końcówka tej części mecz należała jednak ponownie do ekipy trenera Ivicy Skelina - po akcjach Jahennsa Manigata i Jamesa Eadsa pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:46.

W trzeciej kwarcie dzięki kolejnym trafieniom Eadsa przyjezdni uciekali na osiem punktów, ale włocławianie błyskawicznie odpowiedzieli rewelacyjną serią 14:0! Za ten fragment warto wyróżnić głównie Dimca oraz Mathewsa. Niemoc gości przełamał po kilku minutach Daniel Amigo, ale późniejsze zagranie Szymona Szewczyka oznaczało nawet 10 punktów przewagi gospodarzy. Ostatecznie po 30 minutach było 68:58. W kolejnej części spotkania po trójce w kontrze Michała Nowakowskiego przewaga zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicza wzrosła do 13 punktów. To nie był koniec! Po rzucie z dystansu Kyndalla Dykesa Anwil uciekał aż na 20 punktów. Tego torunianie nie byli już w stanie odrobić. W końcówce świetny był też dodatkowo Jonah Mathews, a drużyna z Włocławka zwyciężyła ostatecznie 92:62.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jonah Mathews z 21 punktami, 3 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Roko Rogić z 12 punktami, 5 zbiórkami i 6 asystami.

Anwil Włocławek - Twarde Pierniki Toruń 92:62