Pierwszy gol Grzegorza Krychowiaka i zwycięstwo AEK Ateny w lidze greckiej

Piłka nożna
Pierwszy gol Grzegorza Krychowiaka i zwycięstwo AEK Ateny w lidze greckiej
Fot. PAP
Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak zdobył bramkę dla AEK Ateny w meczu ligi greckiej. Drużyna ze stolicy Grecji z reprezentantem Polski w składzie wygrała 3:2 z PAS Giannina w spotkaniu dwóch ostatnich zespołów mistrzowskiej grupy greckiej ekstraklasy.

Krychowiak strzelił gola już w czwartej minucie, otwierając wynik spotkania. Polak skorzystał z błędu obrońcy PAS Giannina i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Na tym jednak się nie skończyło i łącznie oglądaliśmy aż sześć trafień, z czego jedno zostało uznane przez VAR jako nieprawidłowe. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla AEK Ateny.

 

ZOBACZ TAKŻE: KAA Gent po raz czwarty w historii zdobył Puchar Belgii

 

Dla Krychowiaka było to pierwsze trafienie w greckiej Super League. Polak trafił do AEK Ateny w marcu 2022 roku na zasadzie wypożyczenia z FK Krasnodar do końca sezonu. Zespół Krychowiaka zajmuje aktualnie piąte miejsce w grupie mistrzowskiej greckiej Super League, tuż nad PAS Giannina.

 

Zawodnik skorzystał ze specjalnej procedury FIFA, która umożliwiła piłkarzom występującym w Rosji dokończenie sezonu w innym klubie. Możliwość takiego transferu, z którego skorzystał m.in. Krychowiak, została wprowadzona jako pokłosie rosyjskiej agresji na Ukrainie.

 

PAS Giannina - AEK Ateny 2:3 (0:2)

Bramki: Juan Jose Perea 52, 90 - Grzegorz Krychowiak 4, Lazaros Rota 45, Sergio Araujo 69

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie