Co za słowa w kierunku piłkarza Realu. Został bohaterem!

Ukraiński bramkarz Realu Madryt Andrij Łunin, dzięki swojej świetnej postawie w ćwierćfinałowym spotkaniu piłkarskiej Ligi Mistrzów przeciwko Manchesterowi City, zapewnił “Królewskim” awans do dalszej fazy rozgrywek. W hiszpańskich mediach aż roi się od pochwał w jego kierunku.

W pierwszym meczu w Madrycie padł szalony wynik 3:3. Rewanż był mniej obfity w bramki - po 90 minutach było 1:1. Dogrywka nie przyniosła natomiast goli i konieczna była seria jedenastek. W niej lepsi byli goście z Półwyspu Iberyjskiego, którzy wygrali konkurs 4:3.

"Chwała Łuninowi, który zaczynał sezon jako trzeci golkiper Realu, aby ostatecznie zająć miejsce pomiędzy słupkami" - podsumował środowy awans do półfinału LM madrycki dziennik “El Pais”. Stołeczna gazeta podkreśliła, że ukraiński bramkarz Realu jest nie tylko olbrzymem pod względem fizycznym, ale w środowy wieczór w Manchesterze był też “sportowym gigantem”.

Komentatorzy Radia Marca wskazywali z kolei na wyrównany przebieg obu meczów ćwierćfinałowych pomiędzy Manchesterem City a Realem Madryt, nazywając starcie gigantów przedwczesnym finałem LM. "Trafiły na siebie zespoły grające futbol na najwyższym poziomie na świecie" - podsumowała madrycka rozgłośnia.

W półfinale Real zmierzy się z Bayernem Monachium.