To koniec fenomenalnej serii! Piłkarski gigant w końcu pokonany

Al-Ain przerwało niesamowitą serię piłkarzy Al-Hilal! Zespół ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich pokonał saudyjskiego rywala w pierwszym meczu półfinałowym Azjatyckiej Ligi Mistrzów.

Do środy bilans Al-Hilal był kosmiczny. Mowa przecież o 37. zwycięstwach z rzędu i 49. bez porażki (w statystykach nie jest uwzględniona porażka po dogrywce z Al Nassr w Arab Club Champions Cup).

W środowym półfinale Azjatyckiej Ligi Mistrzów nic nie szło po myśli gości, którzy już w drugiej minucie przegrywali 0:1 po golu Soufiane Rahimiego. Marokańczyk jeszcze przed przerwą skompletował hat-tricka, dorzucając dwa gole z rzutów karnych.

Al-Hilal odpowiedziało trafieniem Malcoma, lecz chwilę później wynik na 4:1 podwyższył Kaku. Wynik w 78. minucie ustalił Salem Al Dawsari. Wynik 4:2 kończy fantastyczną serię piłkarzy Jorge Jesusa, ale nie przekreśla ich szans w tej edycji Ligi Mistrzów.