Bolesne zderzenie! Uraz wyeliminował Mateusza Bieńka z gry (WIDEO)

Mateusz Bieniek doznał kontuzji w meczu z Indykpolem AZS.

Środkowi reprezentacji Polski nie mają szczęścia w tegorocznych ćwierćfinałach PlusLigi. Po kontuzji Jakuba Kochanowskiego z Asseco Resovii, bolesnego urazu doznał Mateusz Bieniek. Siatkarz PGE Skry zderzył się z kolegą z drużyny i musiał opuścić boisko w trakcie spotkania z Indykpolem AZS.

Sytuacja miała miejsce w czwartym secie ćwierćfinałowego spotkania PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn, przy stanie 12:14. Mateusz Bieniek zderzył się przypadkowo podczas przyjęcia zagrywki z Robertem Tähtem. Środkowy na chwilę zszedł z boiska i po zabiegach sztabu medycznego szybko wrócił do gry.

W końcówce seta okazało się jednak, że Bieniek mocno odczuł tę sytuację. Poprosił o zmianę przy stanie 20:22 i nie pojawił się już na parkiecie.

Sytuacja w załączonym materiale wideo:

Mimo braku swego czołowego siatkarza, bełchatowianie zdołali w tie-breaku rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść. Wygrana 3:2 dała im awans do półfinału. Miejmy nadzieję, że zobaczymy w nim Mateusza Bieńka, a po urazie doznanym w meczu 1/4 finału nie pozostanie już śladu.