Znów w trzech setach! Siatkarki Chemika Police o krok od mistrzostwa Polski

Siatkarka PGE Rysic Rzeszów Gabriela Orvosova oraz Natalia Mędrzyk i Monika Fedusio z Grupy Azoty Chemika Police podczas drugiego meczu finałowego Tauron Ligi.

PGE Rysice Rzeszów przegrały z Grupą Azoty Chemikiem Police 0:3 w drugim meczu finału Tauron Ligi. W rywalizacji do trzech zwycięstw 2—0 prowadzą policzanki, które po raz drugi wygrały bez straty seta. Spotkanie numer trzy zostanie rozegrane w piątek w Szczecinie.

Spotkanie z impetem rozpoczęły rzeszowianki, które po serii dobrych zagrywek Ann Kalandadze prowadziły 6:1. Gra jednak szybko się wyrównała – siatkarki Chemika złapały kontakt (7:6), a później odrobiły straty (14:14). Końcówka należała do skuteczniejszych w ataku policzanek. Uzyskały minimalną przewagę (18:20), którą utrzymały w ostatnich akcjach. Natalia Mędrzyk zamknęła seta skutecznym atakiem (23:25).

W drugiej odsłonie dość szybko inicjatywę przejęły policzanki. Gdy skutecznie zaatakowała Elizabet Inneh-Varga, przyjezdne odskoczyły na cztery oczka (5:9). Rysice jeszcze złapały kontakt (9:10), ale rywalko odpowiedziały kolejnym dobrym fragmentem. Efektowny atak i blok Igi Wasilewskiej, as Natalii Mędrzyk i było 9:14. Siatkarki Chemika miały przewagę w ataku, dokładały punkty blokiem i utrzymywały punktową różnicę. Skuteczny atak Agnieszki Korneluk ustalił wynik na 19:25.

Również w trzecim secie drużyna z Polic przeważała od pierwszych akcji (2:5, 7:10). Trener Stephane Antiga dokonywał zmian w składzie, a gospodynie próbowały nawiązać walkę. Złapały na moment kontakt (12:13), ale rozpędzone policzanki odbudowały zaliczkę (13:17, 16:20). W końcówce Rysice jeszcze raz zerwały się do walki. Wygrały pięć akcji z rzędu przy zagrywkach Wiktorii Kowalskiej i prowadziły 22:21. Kluczowe akcje padły jednak łupem siatkarek Chemika. Najpierw Natalia Mędrzyk skończyła długą wymianę, później przyjezdne zablokowały atak rywalek, a Martyna Łukasik postawiła kropkę nad "i" asem serwisowym (22:25).

Skrót meczu Rysice - Chemik:

Najwięcej punktów: Amanda Coneo (15), Ann Kalandadze (11), Wiktoria Kowalska (10) – Rysice; Natalia Mędrzyk (15), Elizabet Inneh-Varga (15), Monika Fedusio (10) – Chemik. MVP: Natalia Mędrzyk (12/21 = 56% skuteczności w ataku + 1 as + 2 bloki).

Grupa Azoty Chemik Police po raz drugi wygrała w trzech setach i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 2—0. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w piątek 19 kwietnia w Szczecinie.

PGE Rysice Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (23:25, 19:25, 22:25)

Rysice: Magdalena Jurczyk, Katarzyna Wenerska, Ann Kalandadze, Weronika Centka, Gabriela Orvosova, Amanda Coneo – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Anna Obiała, Gabriela Makarowska-Kulej, Wiktoria Kowalska, Weronika Szlagowska, Julia De Paula. Trener: Stephane Antiga.
Chemik: Natalia Mędrzyk, Marlena Kowalewska, Iga Wasilewska, Elizabet Inneh-Varga, Monika Fedusio, Agnieszka Korneluk – Martyna Grajber-Nowakowska (libero) oraz Dominika Pierzchała, Saliha Sahin, Martyna Łukasik. Trener: Marco Fenoglio.

Chemik – Rysice 2—0

2024-04-12: Grupa Azoty Chemik Police – PGE Rysice Rzeszów 3:0 (25:20, 25:21, 25:21)
2024-04-16: PGE Rysice Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (23:25, 19:25, 22:25)
2024-04-19: Grupa Azoty Chemik Police – PGE Rysice Rzeszów (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-04-23: PGE Rysice Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police (wtorek, godzina 20.30 – ewentualnie)
2024-04-26: Grupa Azoty Chemik Police – PGE Rysice Rzeszów (piątek, godzina 20.30 – ewentualnie).