Szybki mecz w Łodzi! Remis w rywalizacji o trzecie miejsce w Tauron Lidze

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź wyrównały stan rywalizacji o brązowy medal mistrzostw Polski.

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź wygrały z BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 3:0 w drugim meczu o trzecie miejsce w Tauron Lidze. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a po dwóch spotkaniach jest remis 1—1.

Od pierwszych akcji meczu przewagę uzyskały siatkarki Grot Budowlanych (4:2, 11:7). Bielszczanki ruszyły do odrabiania strat i wyrównały po punktowym bloku (15:15). Końcówka to jednak dominacja gospodyń, które lepiej punktowały w ataku, blokiem i popełniały mniej błędów. Łodzianki wygrały pięć kolejnych akcji (20:15), a później powtórzyły taką serię. Skuteczny atak Małgorzaty Lisiak zakończył seta (25:16).

Początek drugiej odsłony udany dla siatkarek BKS (7:10), ale gospodynie szybko odwróciły wynik i po asie Jeleny Blagojević prowadziły 12:11. Zagrywka była mocną bronią Grot Budowlanych, po kilka akcji później asa dołożyła Lisiak (14:12). Łodzianki naciskały rywalki z pola serwisowego, nadal lepiej prezentowały się w ataku i w końcówce przejęły kontrolę nad setem. Ostatnie słowo znów należało do Lisiak (25:20).

Siatkarki z Bielska-Białej obiecująco rozpoczęły również kolejną partię (8:10), później jednak powtórzyła się historia z poprzedniego seta. Grot Budowlani błyskawicznie przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Gospodynie odskoczyły na trzy oczka (14:11), a później popisały się punktową serią (21:14). Grały pewnie, skutecznie, a błędy rywalek ułatwiały im zadanie. Po jednym z nich łodzianki miały piłkę meczową, a seta tradycyjnie skończyła Lisiak (25:17).

Skrót meczu Budowlani - BKS:

Najwięcej punktów: Małgorzata Lisiak (17), Ana Bjelica (13) – Grot Budowlani; Paulina Damaske (14) – BKS. MVP: Małgorzata Lisiak (11/13 = 85% skuteczności w ataku + 1 as + 5 bloków).

Łodzianki szybko podniosły się po wyraźnej porażce w pierwszym meczu i wyrównały stan rywalizacji o brązowy medal. Gra toczy się do trzech zwycięstw, a trzecie spotkanie zostanie rozegrane w piątek w Bielsku-Białej.

Grot Budowlani Łódź – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:20, 25:17)

Budowlani: Kinga Różyńska, Ana Bjelica, Jelena Blagojević, Małgorzata Lisiak, Ewelina Wilińska, Mackenzie May – Justyna Łysiak (libero). Trener: Maciej Biernat.
BKS: Paulina Majkowska, Julia Nowicka, Paulina Damaske, Joanna Pacak, Kertu Laak, Martyna Borowczak – Julia Mazur (libero) oraz Majka Szczepańska-Pogoda, Regiane Bidias, Joanna Ciesielczyk (libero), Nikola Abramajtys. Trener: Bartłomiej Piekarczyk.

BKS – Budowlani 1—1

2024-04-12: BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:20, 25:21)
2024-04-16: Grot Budowlani Łódź – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:20, 25:17)
2024-04-19: BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź (piątek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-04-23: Grot Budowlani Łódź – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała (wtorek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-04-26: BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź (piątek, godzina 17.30 – ewentualnie).