Tak wyglądał finał Tauron Ligi. Skróty wszystkich meczów

Siatkówka
Tak wyglądał finał Tauron Ligi. Skróty wszystkich meczów
fot. PAP
Siatkarki Chemika Police

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police w świetnym stylu zdobyły mistrzostwo Polski. W wielkim finale Tauron Ligi pokonały PGE Rysice Rzeszów, w całej rywalizacji tracąc zaledwie seta. Skróty wszystkich meczów w artykule.

Biorąc pod uwagę wagę tych spotkań, kibice liczyli na widowisko stojące na wysokim poziomie, starcia pełne walki, emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Tak się jednak nie stało, a policzanki zamknęły rywalizację w trzech meczach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Reprezentantka Polski potwierdziła sensacyjny transfer? Wymowne słowa

 

Na otwarcie w Szczecinie Chemik pokazał siatkarkom Stephane'a Antigi, że mimo trudnej sytuacji finansowej nie zamierza się poddać i o mistrzostwo będzie walczył do ostatniej piłki. Konsekwentna i cierpliwa gra się opłaciła i gospodynie postawiły pierwszy z trzech kroków w kierunku mistrzostwa.

 

 

Drugi mecz w Rzeszowie miał być szansą dla "Rysic" na wyrównanie stanu tej rywalizacji. Tak się jednak nie stało. Policzanki przejechały kilkaset kilometrów, by na Podpromiu dać gospodyniom kolejną lekcję siatkówki. Tym razem porażka bolała jeszcze bardziej, bo przed własną publicznością.

 

 

Kropkę nad "i" zwyciężczynie fazy zasadniczej postawiły we własnej hali. Początkowo dały się zaskoczyć rywalkom, które rzuciły wszystkie siły na parkiet, nie mając już nic do stracenia. To wystarczyło jednak tylko na jednego seta, bo później na swój wysoki poziom wróciły siatkarki Chemika. Dobiły rywalki i zasłużenie wzniosły Puchar.

 

 

To już 11. tytuł policzanek w historii. Co ciekawe, w ciągu ostatnich pięciu lat za każdym razem w finale występował zespół z Rzeszowa, ale nigdy nie sięgnął po końcowy triumf. Zdecydowanie lepszy bilans mają siatkarki z Polic - o złoto walczyły czterokrotnie, zawsze kończąc zwycięstwem.

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie