Graham Vigrass zakończył karierę reprezentacyjną

Siatkówka
Graham Vigrass zakończył karierę reprezentacyjną
fot. PAP/Bartłomiej Zborowski
Bartosz Kurek, Graham Vigrass i Bartosz Kwolek w meczu Onico z Indykpolem AZS w grudniu 2018.

Po dziewięciu latach występów, z gry w reprezentacji Kanady zrezygnował Graham Vigrass. 32-letni środkowy w przeszłości reprezentował barwy m.in. dwóch polskich klubów Onico Warszawa i Jastrzębskiego Węgla.

– Granie w drużynie Kanady i rywalizacja na igrzyskach olimpijskich zawsze było moim marzeniem – przyznał siatkarz. Jego marzenie spełniło się, w ekipą spod znaku Klonowego Liścia dwukrotnie wystąpił w olimpijskich turniejach (Rio de Janeiro 2016, Tokio 2020). Kanadyjczycy dwukrotnie zakończyli rywalizację na ćwierćfinale – w obu przypadkach przegrali 0:3 z Rosjanami.

 

Zobacz także: Bartosz Kurek ze srebrem ligi japońskiej

 

Największym sukcesem w karierze reprezentacyjnej Vigrassa był brązowy medal Ligi Światowej 2017. Kanadyjczycy wywalczyli go podczas turnieju w brazylijskiej Kurytybie pod wodzą trenera Stephane Antigi. Vigrass otrzymał nagrodę indywidualną dla najlepszego środkowego tamtej imprezy.

 

Siatkarz występował w przeszłości w klubach tureckich (Arkas Spor Izmir, Fenerbahce Stambuł, a ostatnio w Halkbanku Ankara), niemieckim Berlin Recycling Volleys; grał także w PlusLidze – w Onico Warszawa (2018–19) i Jastrzębskim Węglu (2019–20). Z klubem ze stolicy wywalczył wicemistrzostwo Polski.

 

 

32-letni środkowy jest drugim siatkarzem z kanadyjskiej drużyny olimpijskiej w Tokio, który zakończył grę w kadrze. W listopadzie z reprezentacją pożegnał się oficjalnie jej kapitan John Gordon Perrin.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie