Fortuna 1 Liga: GKS Katowice wygrał ze Stomilem Olsztyn w końcówce

GKS pokonał w Olsztynie miejscowy Stomil 1:0 i awansował pozycję wyżej w tabeli Fortuna 1 Ligi, wyprzedzając Zagłębie Sosnowiec. Obecnie "GieKSa" zajmuje 13. lokatę. Stomil pozostaje w strefie spadkowej.

Na początku meczu bardziej aktywni byli gospodarze. Nie zdołali jednak wykorzystać swoich szans. Mało tego, chwilę później oddali inicjatywę gościom.

Niemal 10 minut po rozpoczęciu 2. połowy, piłkę z linii bramkowej głową zmuszony był wybić rezerwowy zawodnik Stomilu Maciej Spychała. Było to konsekwencją dobrze zorganizowanej akcji ofensywnej GKS. Później przed szansą stanął kapitan olsztynian, Karol Żwir. Lepszy okazał się być jednak bramkarz gości.

W 67. minucie piłkę we własnym polu karnym ręką wybił jeden z obrońców. Stomil miał więc genialną okazję na objęcie prowadzenia, jednak słaby strzał z rzutu karnego obronił golkiper Dawid Kudła. Mimo to, katowiczanie atakowali do końca i wreszcie, w 85. minucie meczu, piłkę do siatki po genialnym podaniu skierował 19-letni Filip Szymczak.

Stomil Olsztyn - GKS Katowice 0:1 (0:0)
Bramka: Szymczak 84

W pierwszym wtorkowym spotkaniu Odra Opole zremisowała z GKS Tychy 1:1.

Odra Opole - GKS Tychy 1:1 (0:0)
Bramki: Kędziora 67 - Rumin 90+3