Przełom w sprawie transferu Roberta Lewandowskiego? Polak może zmienić zdanie

Piłka nożna
Przełom w sprawie transferu Roberta Lewandowskiego? Polak może zmienić zdanie
fot. Cyfrasport
Gdzie ostatecznie w przyszłym sezonie zagra Robert Lewandowski?

Kiedy wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że kapitan reprezentacji Polski opuści Bawarię, pojawiły się zupełnie nowe informacje. "Kicker" sugeruje, iż Lewandowski może jednak pozostać w swoim dotychczasowym klubie.

Kluby, które miały być zainteresowane pozyskaniem Polaka, to m.in. FC Barcelona i Paris Saint-Germain, a w piłkarskich kuluarach mówiło się w ich przypadku o kwocie transferu opiewającej na 40 mln euro. Jak donosi "Kicker" - "sprawa jest jednak skomplikowana". 

 

ZOBACZ TAKŻE: Bayern Monachium sprzeda Roberta Lewandowskiego? Ustalono cenę minimalną

 

Przypomnijmy, że kontrakt Lewandowskiego z Bayernem jest ważny do 30 czerwca 2023 roku. Dotychczas "Lewy" miał oczekiwać od włodarzy Bayernu znacznej podwyżki. Ci z kolei nie chcieli przystać na taki obrót spraw. Według najnowszych informacji podanych przez niemiecką prasę, stanowisko bawarskiego klubu znacząco się nie zmieniło, ale sam napastnik chce obniżyć swoje oczekiwania i przedłużyć umowę na obowiązujących obecnie warunkach. 

 

Początkowo mówiło się także o sygnowaniu nowego porozumienia do 2025 roku. Teraz dużo bardziej prawdopodobna wydaje się opcja roczna, czyli do czerwca 2024. W przypadku, w którym Lewandowski rzeczywiście pójdzie Bayernowi na rękę, może przez następne sezony dalej reprezentować drużynę aktualnych mistrzów Niemiec.

 

Frank Dzieniecki, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie