To będzie najważniejszy zawodnik kadry Grbicia! Znany trener nie ma wątpliwości

Siatkówka
To będzie najważniejszy zawodnik kadry Grbicia! Znany trener nie ma wątpliwości
fot. Cyfrasport
Marcin Janusz będzie pierwszym rozgrywającym w reprezentacji prowadzonej przez Nikolę Grbicia?

– Postawił na Marcina Janusza i dał mu sygnał, że co by się nie działo, on jest jego pierwszym rozgrywaczem. To nie jest sportowy sygnał, to znak, że "ty będziesz moim najważniejszym zawodnikiem" – powiedział Jakub Bednaruk w magazynie #7strefa. Trener Cerrad Enea Czarnych Radom skomentował powołania Nikoli Grbicia na pozycji rozgrywającego.

Nikola Grbić do szerokiej kadry powołał czterech rozgrywających. W gronie wybrańców nowego selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy znaleźli się: Jan Firlej (Indykpol AZS Olsztyn), Marcin Janusz (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Łukasz Kozub (Trefl Gdańsk) oraz Grzegorz Łomacz (PGE Skra Bełchatów).

 

Zobacz także: Kadra reprezentacji Polski siatkarzy na VNL 2022

 

Wybory Grbicia wywołały sporo dyskusji. Wśród powołanych zawodników nie znalazł się Fabian Drzyzga (Asseco Resovia), który od lat był pierwszym rozgrywającym reprezentacji. Zabrakło również Marcina Komendy (PSG Stal Nysa), który był przymierzany do kadry przez Vitala Heynena.

 

– Możemy się zastanawiać, czy Marcin Komenda czy Łukasz Kozub byłby bardziej przydatny tej kadrze... Uważam, że w drugiej części sezonu, od stycznia Marcin grał bardzo dobrą siatkówkę, choć miał kiepski początek – stwierdził Jakub Bednaruk.

 

– Jeśli chodzi o Fabiana Drzyzgę, to sam się ze sobą pokłóciłem, gdy szukałem argumentów czy bym go wziął, czy bym go odstawił. Znalazłem mnóstwo argumentów za i kilka przeciw. Na pewno dwa ostatnie sezony nie były dla niego najlepsze, ale też nie ma drugiego tak doświadczonego rozgrywającego, który wie, co to znaczy grać przy pełnych trybunach – zaznaczył.

 

– Wymyśliłem sobie analogię. Tak jak na wesele zapraszasz różnych ludzi, ale nie bierzesz dwóch żon, tak samo w kadrze najważniejszy jest pierwszy rozgrywający. Nikola wziął jedną "żonę" i "druhny". Postawił na Marcina Janusza i dał mu sygnał, że co by się nie działo, on jest jego pierwszym rozgrywaczem. To nie jest sportowy sygnał, to znak, że "ty będziesz moim najważniejszym zawodnikiem". Moim zdaniem rozgrywający potrzebuje tego jako jedyny na boisku – dodał trener Bednaruk.

 

Dyskusja na temat rozgrywających reprezentacji Polski siatkarzy w załączonym materiale wideo:RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie