Dwie pewne wygrane. Poznaliśmy kolejne rozstrzygnięcie w PlusLidze

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zajęli 11. miejsce w końcowej klasyfikacji PlusLigi.

Drużyna Barkom-Każany Lwów przegrała ze Ślepskiem Malow Suwałki 1:3 w rewanżowym spotkaniu o 11. miejsce w PlusLidze. W pierwszym meczu siatkarze z Suwałk wygrali 3:0, a w drugim już po trzech setach zapewnili sobie zwycięstwo w tej rywalizacji.

Suwalczanie odjechali rywalom w środkowej części pierwszego seta. Po asie serwisowym Arkadiusza Żakiety odskoczyli na cztery oczka (10:14), a później jeszcze powiększyli różnicę, kończąc kilka ataków (11:17). W końcówce Barkom próbował jeszcze odrobić straty (20:23). Ślepsk wygrał jednak pewnie, a w ostatniej akcji skutecznie zaatakował Ziga Stern (21:25).

W drugim secie nastąpiła zmiana ról, bo tym razem gra toczyła się przy wyraźnej przewadze drużyny ze Lwowa. Siatkarze Barkomu udanie rozpoczęli (8:2), a w dalszej części seta dominowali w ataku i pewnie zmierzali po wygraną (25:15).

Trzecia odsłona również nie przyniosła wielkich emocji. Inicjatywę odzyskała drużyna z Suwałk, która w środkowej części seta zbudowała solidną zaliczkę (7:11, 12:17). Goście lepiej prezentowali się w ataku, dołożyli też cztery oczka zagrywką. Paweł Halaba skutecznym atakiem przypieczętował nie tylko wygraną w secie (21:25), ale również w rywalizacji o 11. miejsce.

W kolejnej partii trener ekipy z Suwałk Dominik Kwapisiewicz dokonał kilku zmian w składzie. Mimo tego, ten set również toczył się przy przewadze siatkarzy Ślepska. Po wyrównanym początku, goście odskoczyli na kilka punktów (11:13, 15:18), a w końcówce jeszcze powiększyli przewagę. Bartosz Firszt wywalczył piłkę meczową, a Ernest Kaciczak skutecznym atakiem zakończył mecz (18:25) oraz sezon dla obu ekip.

Skrót meczu Barkom - Ślepsk:

Najwięcej punktów: Ilia Kovalov (18), Mousse Gueye (12), Vasyl Tupchii (12), Vladyslav Shchurov (11) – Barkom-Każany; Arkadiusz Żakieta (18), Ziga Stern (15), Paweł Halaba (14) – Ślepsk Malow. MVP: Arkadiusz Żakieta (13/25 = 52% skuteczności w ataku + 3 asy + 2 bloki).

Barkom-Każany Lwów – MKS Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (21:25, 25:15, 21:25, 18:25)

Barkom-Każany: Deniss Petrovs, Ilia Kovalov, Vladyslav Shchurov, Vasyl Tupchii, Vitalii Kucher, Mousse Gueye – Yaroslav Pampushko (libero) oraz Dmytro Kanaiev (libero), Oleksii Holoven. Trener: Ugis Krastins.
Ślepsk Malow: Ziga Stern, Jakub Macyra, Arkadiusz Żakieta, Paweł Halaba, Konrad Stajer, Matias Sanchez – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Łukasz Rudzewicz, Maksim Buculjević, Ernest Kaciczak, Paweł Filipowicz (libero), Bartosz Firszt, Joaquín Gallego. Trener: Dominik Kwapisiewicz.

Mecze o 11. miejsce w PlusLidze:

2024-04-15: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Barkom Każany Lwów 3:0 (25:19, 25:15, 25:13)
2024-04-21: Barkom-Każany Lwów – MKS Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (21:25, 25:15, 21:25, 18:25).