Ślepsk pożegnał legendę! Suwałczanie bliżej jedenastego miejsca

Ślepsk Malow Suwałki pewnie pokonał Barkom Każany Lwów 3:0 w pierwszym meczu rywalizacji o 11. miejsce PlusLigi na koniec sezonu 2023/24. Z suwalskimi kibicami pożegnał się Łukasz Rudzewicz, który rozegrał tym samym swój dwudziesty i ostatni sezon w biało-niebieskich barwach.

Spotkanie od początku układało się po myśli gospodarzy. Dominik Kwapisiewicz posłał do boju swój najlepszy skład m.in. z Łukaszem Rudzewiczem na pokładzie, dla którego ten mecz miał szczególny wymiar. Zespół z Lwowa z kolei fatalnie prezentował się w ataku oraz polu serwisowym, gdzie w całym spotkaniu popełnił aż trzynaście błędów i nie dodał do puli punktowej ani jednego asa serwisowego. Pod tym znakiem upłynął m.in. pierwszy set, a dobra skuteczność w ataku po stronie Ślepska pozwoliła komfortowo wygrał 25:19.

Drugi i trzeci set to jeszcze mniej jakości po stronie ukraińskiego zespołu i dodatkowa motywacja po stronie Ślepska. Niezwykłą skuteczność prezentował wspomniany Rudzewicz, który skończył siedem na siedem ataków, a swoje punkty dokładali Bartosz Filipiak i Paweł Halaba.

Kolejne sety zakończyły się bardzo szybko, bowiem podopieczni trenera Ugisa Krastinsa zdobyli zaledwie piętnaście i trzynaście punktów. Najlepiej po stronie Barkomu prezentował się Moussa Gueye - autor dziewięciu punktów i jeden z wyróżniających się zawodników lwowskiego klubu na przestrzeni całego sezonu.

Po spotkaniu kibice oraz władze klubu wraz z zawodnikami oficjalnie pożegnali odchodzącego po sezonie środkowego Łukasza Rudzewicz. 39-letni zawodnik rozegrał w barwach suwalskiego klubu aż dwadzieścia sezonów.

Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Każany Lwów 3:0 (25:19, 25:15, 25:13)

MVP: Łukasz Rudzewicz (Ślepsk Malow Suwałki)

Rewanżowe spotkanie o 11. miejsce PlusLigi w sezonie 2023/24 odbędzie się w niedzielę (godz. 20:30) w Wieluniu.

Ślepsk Malow Suwałki: Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Ziga Stern, Konrad Stajer, Matias Sanchez, Łukasz Rudzewicz - Mateusz Czunkiewicz (libero) - Paweł Filipowicz (libero).

Barkom Każany Lwów: Mousse Gueye, Ilia Kowalow, Witalij Kuczer, Deniss Petrovs, Władysław Szczurow, Wasyl Tupczi - Jarosław Pampuszko (libero), Kristers Dardzans, Ołeksij Hołowen, Bohdan Mazenko.