Niesamowity rekord w PlusLidze! Zrobił to jako pierwszy w historii

Siatkówka
Niesamowity rekord w PlusLidze! Zrobił to jako pierwszy w historii
Fot. PAP
Jakub Bucki (z prawej strony).

Tegoroczne rozgrywki PlusLigi obfitują w rekordowe występy. Najpierw rekordową liczbę bloków, bo aż 13 w jednym spotkaniu uzbierał środkowy Norbert Huber, a w niedzielnym meczu Asseco Resovii Rzeszów i Trefla Gdańsk niesamowitym występem popisał się Jakub Bucki. Polski atakujący odnotował aż 11 asów w całym spotkaniu zostając samodzielnym rekordzistą PlusLigi pod tym względem.

Wszystko miało miejsce podczas drugiego meczu ćwierćfinałowego PlusLigi pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów i Treflem Gdańsk. Jakub Bucki musiał zastąpić kontuzjowanego Stephena Boyer na pozycji atakującego i choć jego dyspozycja w ataku pozostawiała w pierwszym fragmencie spotkania wiele do życzenia, to od początku nękał swoich rywali zagrywką.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarz zalał się łzami. Brązowy medalista Pucharu Świata zakończył karierę


Łącznie w całym spotkaniu był w polu serwisowym aż 34-krotnie i pomylił się tylko raz. Wielokrotnie odrzucał od siatki zawodników Trefla Gdańsk, ale olbrzymie wrażenie robi przede wszystkim liczba asów serwisowych na koncie tego zawodnika. Aż 11 razy punktował bezpośrednio zza dziewiątego metra stając się tym samym samodzielnym rekordzistą PlusLigi pod tym względem.


Wcześniej rekord należał do Jana Hadravy, który punktował z pola serwisowego 9-krotnie. Ten wyczyn miał z kolei miejsce w sezonie 2018/19 w barwach Indykpolu AZS Olsztyn. Co ciekawe - rywalem Czecha i spółki był również... Trefl Gdańsk.


W temacie rekordów godny odnotowania pozostaje również tegoroczny wyczyn Norberta Hubera. Środkowy Jastrzębskiego Węgla ma na swoim koncie 124 punktowe bloki (najwięcej w historii, a do końca sezonu pozostały mu jeszcze co najmniej cztery spotkania), a także rekord bloków zdobytych w jednym meczu - zdobył ich aż 13 w trakcie wyjazdowego spotkania z Projektem Warszawa.


Wcześniejszy rekord wynosił 10 bloków w jednym spotkaniu, a taki wynik uzyskali tylko Piotr Nowakowski (sezon 2020/2021), Mateusz Sacharewicz (2017/2018) i Karol Kłos (2021/2022).

Rekordy asów serwisowych w PlusLidze:

1. Jakub Bucki - 11 asów serwisowych (Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk, 14 kwietnia 2024)


2. Jan Hadrava - 9 asów serwisowych (Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn, 31 października 2018)


3. Karol Butryn, Moritz Karlitzek - 8 asów serwisowych (Butryn w meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - PSG Stal Nysa, 7 stycznia 2024; Karlitzek w meczu PSG Stal Nysa - Indykpol AZS Olsztyn, 4 listopada 2023)

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Serbia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie