Developres dwukrotnie pokonał ŁKS! Rzeszowskie siatkarki zagrają w finale Tauron Ligi

ŁKS - Developres 1:3.

W drugim meczu półfinału Tauron Ligi siatkarki ŁKS Commercecon Łódź przegrały z Developresem Bella Dolina Rzeszów 1:3. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem rzeszowianek 3:2, w tej sytuacji wygrały one rywalizację do dwóch zwycięstw i awansowały do finału.

W premierowej partii obie ekipy toczyły wyrównaną walkę jedynie do stanu 7:7. Później przewagę zaczęły budować rzeszowianki (7:10), które w środkowej części seta nadawały ton wydarzeniom na boisku (9:14, 11:17). Końcówka przebiegała pod kontrolą Developresu, a ostatni punkt przyniósł im błąd gospodyń (17:25).

Po jednostronnym pierwszym secie, drugi przyniósł zdecydowanie więcej emocji. Nie tylko siatkarskich, bo w środkowej części seta siatkarki głośno kontestowały decyzje arbitrów. Łodzianki włączyły się do gry, skutecznie prezentowała się Valentina Diouf. Po zagrywce Julity Piaseckiej było 18:16, później 21:18, ale przyjezdne zdołały odrobić straty. As serwisowy Katarzyny Wenerskiej oznaczał remis 21:21. Seta rozstrzygnęły dwie ostatnie akcje – skuteczne ataki Piaseckiej i Diouf (25:23).

W trzeciej odsłonie obie drużyny toczyły wyrównaną walkę do stanu 13:13. Później poszła punktowa seria Developresu (13:18), na którą gospodynie odpowiedziały dwoma asami serwisowymi Piaseckiej (16:18). ŁKS złapał kontakt (18:19), ale w końcówce przyjezdne utrzymały przewagę. Jeszcze po ataku Diouf (21:23) mogło się wydawać, że łodzianki włączą się do walki, ale dwie kolejne akcje padły łupem Developresu (21:25).

Siatkarki ŁKS udanie rozpoczęły kolejną partię (8:4), ale rywalki błyskawicznie odrobiły straty (8:8), a w środkowej części seta odskoczyły na kilka punktów (11:15). Łodzianki goniły wynik, ale seria punktowych bloków pozwoliła przyjezdnym odbudować przewagę (15:20). W końcówce gospodynie znów zerwały się do walki (21:23), rzeszowianki obroniły jednak przewagę. Dominika Witowska wywalczyła piłkę meczową, łodzianki obroniły się dwukrotnie, ale w ostatniej meczu Diouf posłała piłkę w aut (23:25).

Najwięcej punktów: Valentina Diouf (27), Veronica Jones-Perry (14), Julita Piasecka (10) – ŁKS; Kara Bajema (26), Jelena Blagojević (17), Bruna Honorio Marques (14), Magdalena Jurczyk (10) – Developres. MVP: Kara Bajema (21/45 = 47% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 4 bloki).

Drugim finalistą Tauron Ligi będzie zwycięzca rywalizacji Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź. W pierwszym meczu siatkarki Chemika wygrały u siebie 3:0. Drugi mecz zostanie rozegrany w poniedziałek 25 kwietnia w Łodzi (godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).

ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3 (17:25, 25:23, 21:25, 23:25)

ŁKS: Roberta Ratzke, Veronica Jones-Perry, Klaudia Alagierska, Valentina Diouf, Martyna Grajber, Kamila Witkowska – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Weronika Sobiczewska, Angelika Gajer, Joanna Pacak, Julita Piasecka. Trener: Michał Cichy.
Developres: Katarzyna Wenerska, Kara Bajema, Magdalena Jurczyk, Bruna Honorio Marques, Jelena Blagojević, Anna Stencel – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Dominika Witowska, Malwina Smarzek, Julia Bińczycka. Trener: Stephane Antiga.

Stan rywalizacji play-off (do dwóch zwycięstw) 2—0 dla Developresu (3:2, 3:1), który awansował do finału Tauron Ligi.