PlusLiga: Trefl Gdańsk pokonał GKS w walce o siódme miejsce

Siatkarze Trefla Gdańsk wywalczyli 7. miejsce w PlusLidze.

W rewanżowym spotkaniu o siódme miejsce w końcowej klasyfikacji PlusLigi Trefl Gdańsk pokonał GKS Katowice 3:0. W pierwszym meczu gdańszczanie zwyciężyli 3:2, w tej sytuacji to oni wygrali rywalizację o 7. pozycję.

W premierowej odsłonie oglądaliśmy wyrównaną walkę do stanu 14:14, a później pięć kolejnych akcji wygrali gospodarze (19:15). Skuteczni w ataku siatkarze Trefla nie roztrwonili już tej przewagi. Pewnie wygrali 25:18, a seta zakończył skutecznym atakiem Moritz Reichert.

Druga partia była bardziej wyrównana. Przewagę na przestrzeni seta mieli gdańszczanie, jednak goście odrobili straty – gdy z przechodzącej piłki zaatakował Tomas Rousseaux, był remis 19:19. Partię rozstrzygnęły dwa błędy siatkarzy GKS w ostatnich akcjach (25:23).

Set numer trzy również toczył się przy przewadze siatkarzy Trefla. Szybko uzyskali przewagę (5:2), która w środkowej części przybrała solidne rozmiary (17:12, 19:14 – po asie serwisowym dobrze dysponowanego Patryka Łaby). Spokojnie zmierzali po wygraną. Błędy rywali dały im punkty, które przypieczętowały zwycięstwo w secie (25:18), meczu i w rywalizacji o siódmą lokatę.

Skrót meczu Trefl - GKS:

Najwięcej punktów: Patryk Łaba (21), Kewin Sasak (14) – Trefl; Damian Domagała (12), Gonzalo Quiroga (10) – GKS. Gospodarze byli skuteczniejsi od rywali w ataku (62%–44%). MVP: Patryk Łaba (16/27 = 59% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe + 3 bloki).

Trefl Gdańsk – GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:23, 25:18)

Trefl: Łukasz Kozub, Moritz Reichert, Dmytro Paszycki, Kewin Sasak, Patryk Łaba, Karol Urbanowicz – Dawid Pruszkowski (libero) oraz Jordan Zaleszczyk, Bartłomiej Lipiński, Lukas Kampa. Trener: Michał Winiarski.
GKS: Gonzalo Quiroga, Piotr Hain, Micah Ma'a, Tomas Rousseaux, Marcin Kania, Damian Domagała – Bartosz Mariański (libero) oraz Jakub Jarosz, Jakub Nowosielski. Trener: Grzegorz Słaby.

Pierwszy mecz 3:2 dla Trefla. Siódme miejsce w końcowej klasyfikacji PlusLigi 2021/22 zajął Trefl, a ósme GKS.