Drużyna Leona i Grbicia nad przepaścią! Drugi mecz finału Serie A1 dla Lube

Wilfredo Leon.

Cucine Lube Civitanova wygrała z Sir Safety Conad Perugia 3:0 w drugim meczu finału Serie A1. Drużyna Wilfredo Leona i trenera Nikoli Grbicia poniosła już drugą porażkę w rywalizacji do trzech zwycięstw. Spotkanie numer trzy zostanie rozegrane w niedzielę 8 maja w Perugii.

Podopieczni trenera Gianlorenzo Blenginiego potrzebują jeszcze jednej wygranej, by wywalczyć mistrzowski tytuł. W środę dosyć pewnie pokonali Perugię. Jedynie drugi set, trwający 44 minuty, dostarczył sporo emocji. Goście w połowie partii objęli prowadzenie (10:14), ale przewagi nie utrzymali i gospodarze wygrali rywalizację na przewagi 29:27. W trzeciej partii inicjatywa należała już do siatkarzy Cucine Lube Civitanova, którzy zwyciężyli 25:22.

Najwięcej punktów dla zespołu z Perugii wywalczył Kamil Ryclicki (17). Wilfredo Leon zdobył 12 oczek (12/25 = 48% skuteczności w ataku). W ekipie Lube najlepiej punktował Roberlandy Simón (16).

Wyniki finału Serie A1 siatkarzy (do trzech zwycięstw):

Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova 2:3 (17:25, 28:26, 25:20, 17:25, 13:15)
Cucine Lube Civitanova – Sir Safety Conad Perugia 3:0 (25:21, 29:27, 25:22)