Błąd ustawienia i przekroczenie linii? Kolejne błędy sędziów w ostatniej akcji finału PlusLigi!

Siatkówka
Błąd ustawienia i przekroczenie linii? Kolejne błędy sędziów w ostatniej akcji finału PlusLigi!
fot. Polsat Sport
Trevor Clevenot przekroczył środkową linię

Aluron CMC Warta Zawiercie wygrała drugi mecz finałowy PlusLigi. Ostatniej akcji towarzyszyło jednak mnóstwo kontrowersji. Przed rozpoczęciem decydującego starcia eksperci Polsatu Sport wychwycili... kolejny wielki błąd arbitrów!

Zespół Michała Winiarskiego miał piłkę meczową przy stanie 24:23 i zagrywce rywali. Akcję i całe spotkanie wygrali zawiercianie, jednak, jak od razu zauważył Jakub Popiwczak, i co później potwierdzili eksperci Polsatu Sport, w ogóle nie powinno dojść do jej rozegrania. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Reprezentant Polski mocno o szarpaninie po meczu PlusLigi. "Tam prawie doszło do bijatyki"

 

Już przy serwisie swojego klubowego kolegi libero jastrzębian sygnalizował sędziemu błąd ustawienia Miguela Tavaresa i Miłosza Zniszczoła. Ten jednak nie zareagował, a akcja odbyła się normalnie i zakończyła zwycięstwem gości. Co za tym idzie, wygrali oni to spotkanie i wyrównali stan rywalizacji.

 

Po ostatnim gwizdku wybuchła ogromna awantura, której towarzyszyły przepychanki, a nawet szarpanina. Arbitrzy byli jednak nieugięci. Po tym spotkaniu feralną sytuację omawiano już dziesiątki razy. W niedzielnym studio przedmeczowym zwrócono jednak uwagę na jeszcze jeden fakt.

 

Błąd ustawienia to jedno, ale po wykonaniu ataku Trevor Clevenot wylądował stopą po stronie rywali. Piłka była jeszcze w powietrzu, a to oznacza, że Francuz popełnił błąd przekroczenia linii środkowej. Szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla, Marcelo Mendez, posiadał możliwość wideoweryfikacji tej akcji, ale w ogromnych emocjach nikt ze sztabu mistrzów Polski nie wychwycił tego błędu.

 

Ten challenge był jedyną szansą na przedłużenie tego spotkania. Warto wspomnieć, że w regulaminie systemu widnieje zapis o braku możliwości sprawdzenia ustawienia. Przejście linii środkowej sprawdzać już jednak można. Co więcej, jeśli w trakcie wideoweryfikacji zauważony zostanie inny błąd, arbiter ma obowiązek go "odgwizdać".

 

Wszystko zatem musiało rozstrzygnąć się w niedzielę, 28 kwietnia podczas ostatniego, decydującego już spotkania w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Fragment studia przed ostatnim meczem finału Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie:

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Kuba - Serbia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie