EBL: Anwil Włocławek - Legia Warszawa. Transmisja TV i stream online

Anwil Włocławek zmierzy się w drugim meczu półfinałowym z koszykarzami Legii Warszawa.

Pierwsze spotkanie półfinałowe Anwilu z Legią obfitowało w zwroty akcji, której nie powstydziłby się rasowy thriller. W samej końcówce meczu ekipa z Warszawy popełniła fatalny błąd i "Rottweilery" doprowadziły do dogrywki. W niej przewagę uzyskał Anwil, ale ostatni akord meczu należał do Legii, która rzutem na taśmę wywalczyła zwycięstwo 82:79. Jak będzie tym razem? Transmisja drugiego meczu półfinałowego Anwil Włocławek - Legia Warszawa w Polsacie Sport.

Na początku spotkania goście rozgrywali swoje akcje na Adama Kempa i dzięki niemu prowadzili 0:5. Później po rzucie wolnym Dariusza Wyki uciekali nawet na siedem punktów, a Anwil miał problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Po rzucie Jure Skificia różnica wynosiła już 11 punktów, chociaż trójką zmniejszył ją Marcin Woroniecki. Po 10 minutach było więc 14:22. W drugiej kwarcie sporo szans na grę dostał Grzegorz Kamiński i po jego akcjach zespół z Warszawy był już lepszy aż o 12 punktów. Gospodarze nawiązywali rywalizację, w czym pomagali głównie James Bell oraz Luke Petrasek. Legia nie pozwalała jednak na zbyt wiele - była bardzo cierpliwa i skuteczna. Ostatecznie po pierwszej połowie wygrywała 38:33.

Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza na początku trzeciej kwarty po trafieniu Jamesa Bella przegrywał już tylko dwoma punktami. Robert Johnson oraz Raymond Cowels sprawiali jednak, że to przyjezdni nadal mieli mecz pod kontrolą. Jonah Mathews ponownie zmniejszał straty, ale po trójce Dariusza Wyki po 30 minutach było jednak 52:56. Kolejna część spotkania była bardzo nerwowa po obu stronach - drużyny miały spore problemy ze skutecznością. Po następnej akcji Jonaha Mathewsa włocławianie ponownie zbliżali się na zaledwie punkt. Dopiero jednak na około sześć sekund przed końcem trójką do remisu doprowadził James Bell. Ostatnia akcja należała do Legii, ale Roberta Johnsona zablokował Luke Petrasek, co oznaczało dogrywkę!

W dodatkowym czasie gry rewelacyjnie spisywał się James Bell - dzięki jego kolejnym akcjom Anwil uciekał na sześć punktów, a zespół trenera Wojciecha Kamińskiego nie potrafił dotrzymać kroku w ofensywie. Sprawy w swoje ręce wziął jednak Robert Johnson - to po jego trójkach Legia wracała na prowadzenie! Zespół z Warszawy zanotował serię 10:0 w końcówce i wygrał ostatecznie 83:79!

Najlepszym graczem gości był Robert Johnson z 22 punktami, 11 zbiórkami i 6 asystami. James Bell zdobył dla gospodarzy 23 punkty i 4 zbiórki.

Transmisja drugiego meczu półfinałowego: Anwil Włocławek - Legia Warszawa w Polsacie Sport. Początek o 17:20.