Była siatkarka reprezentacji Polski kończy karierę! "To w pełni świadoma decyzja"

Siatkówka
Była siatkarka reprezentacji Polski kończy karierę! "To w pełni świadoma decyzja"
fot. PAP/Darek Delmanowicz
Gabriela Polańska i trener Developresu Bella Dolina Rzeszów Stephane Antiga.

Była siatkarka reprezentacji Polski, a obecnie zawodniczka klubu Developres Bella Dolina Rzeszów – Gabriela Polańska kończy sportową karierę. O swej decyzji poinformowała w rozmowie z portalem nowiny24.pl.

Gabriela Polańska (z domu Wojtowicz) reprezentowała barwy klubów: SMS PZPS Sosnowiec, MKS Muszynianka Muszyna, PTPS Farmutil Piła, BKS Bielsko-Biała, Budowlani Łódź, a od 2019 roku jest zawodniczką Developresu Rzeszów. Ma w swej kolekcji osiem medali mistrzostw Polski, w tym złoto z Muszynianką (2008). W obecnym sezonie sięgnie po dziewiąty krążek, bo rzeszowska ekipa rywalizuje w finale z Grupą Azoty Chemikiem Police. Polańska występowała też w reprezentacji Polski.

 

Zobacz także: Katarzyna Skorupa zakończyła sportową karierę


– Tak. To nie plotki, to prawda. Myślę, że mój czas dobiegł końca. To były piękne lata, na podsumowanie tego na pewno przyjdzie czas. Ale to w pełni świadoma decyzja i trzeba powiedzieć do widzenia – odpowiedziała na pytanie dotyczące końca kariery.

 

Doświadczona, 33-letnia środkowa w obecnym sezonie bardzo rzadko pojawiała się na boisku. Wchodziła na zmiany w zaledwie pięciu meczach (pięć setów), w których wywalczyła trzy punkty.

 

– Miałam swoje problemy zdrowotne w pierwszej części sezonu, ale teraz czuję się już dobrze i jestem do dyspozycji trenera. Ale też nasze pozostałe środkowe, przez ten czas kiedy ja byłam kontuzjowana, poprzeczkę powiesiły bardzo wysoko. To są decyzje trenera, które w pełni szanuję i wiem, że robi to, co w jego opinii jest najlepsze dla zespołu. Ja jestem – zaznaczyła w rozmowie z portalem nowiny24.pl.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie