Tauron Liga: Siatkarki #VolleyWrocław Anna Kaczmar i Magdalena Hawryła zakończyły karierę

Siatkówka
Tauron Liga: Siatkarki #VolleyWrocław Anna Kaczmar i Magdalena Hawryła zakończyły karierę
fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Anna Kaczmar.

W środę #VolleyWrocław zakończył sezon 2021/22, ostatecznie zajmując dziewiątą lokatę na koniec rozgrywek Tauron Ligi. Ostatni mecz biało-zielonych był jednocześnie pożegnaniem z karierą sportową dla dwóch siatkarek – Anny Kaczmar i Magdaleny Hawryły.

Siatkarki #VolleyWrocław w meczach o dziewiąte miejsce pokonały Energa MKS Kalisz 3:0 u siebie i 3:2 na wyjeździe. Po tym spotkaniu dwie siatkarki wrocławskiego klubu zakończyły sportową karierę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Siatkarki Developresu awansowały do półfinału

 

Anna Kaczmar to rozgrywająca, która większość swojej kariery spędziła w najlepszych polskich klubach, zdobywając w ich barwach niemal dziesięć medali mistrzostw Polski. Dwukrotnie zdobyła Puchar Polski, a także Puchar CEV. Wraz z reprezentacją Polski zdobyła również brązowy medal Letniej Uniwersjady w 2009 roku.

 

Ostatni sezon spędziła w #VolleyWrocław, gdzie pełniła rolę pierwszej rozgrywającej. Grę zespołu prowadziła w 25 meczach, czyli wszystkich, które wrocławianki rozegrały w ramach Tauron Ligi i Tauron Pucharu Polski Kobiet. W większości z nich wychodziła w pierwszej szóstce. Po zakończeniu sezonu postanowiła, że dwumecz z Energą MKS Kalisz był jej ostatnim występem w roli profesjonalnej siatkarki.

 

Myślałam chwilę, co powiedzieć, by podsumować swoją karierę. Być może jest jeszcze za wcześnie na takie rzeczy, bo nie przychodzi mi nic do głowy. Gra w siatkówkę to dotychczas była większa część mojego życia. Część, która mnie ukształtowała. Praca z ludźmi, szczególnie tymi trudnymi, dała mi ostatecznie dużo dobrego. Nauczyła mnie dyscypliny, szacunku, pracy w grupie. To jest doświadczenie, które – myślę – nie dałoby się nigdzie indziej uzyskać. Dziękuję każdej osobie, którą spotkałam w swojej karierze. Nie był to łatwy czas, dlatego jestem dumna, że grałam tyle lat, mimo tych przeciwności. Teraz czas na nowy rozdział – powiedziała Anna Kaczar.

 

Drugą zawodniczką, która postanowiła zakończyć karierę jest Magdalena Hawryła. Środkowa większość swojej kariery spędziła w zespole z Rzeszowa, świętując z nim największe sukcesy. Na swoim koncie ma trzy medale mistrzostw Polski. Ostatnie dwa sezony spędziła w Bydgoszczy i we Wrocławiu, gdzie starała się odbudować po kontuzji kolana. W ostatnich meczach w biało-zielonych barwach udowodniła swoją wartość na boisku.

 

To koniec mojej przygody z siatkówką. Na pewno będę miło wspominać ten czas i wspaniałych ludzi, których poznałam przez te 16 lat kariery. Jestem bardzo szczęśliwa, że ostatnie mecze zagrałam w barwach #VolleyWrocław oraz zakończyłyśmy ten ciężki sezon dwoma zwycięstwami. Teraz czas na nowe wyzwania, ale oczywiście będę śledzić, co się dzieję na siatkarskich parkietach – podsumowała Magdalena Hawryła.

 

 

Wrocławski klub podziękował Annie Kaczmar i Magdalenie Hawryle za wkład w rozwój klubu, zaangażowanie oraz reprezentowanie biało-zielonych barw w rozgrywkach w sezonie 2021/22, życząc wszystkiego, co najlepsze w kolejnym rozdziale życia.

RM, Polsat Sport, volleywroclaw.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie