EBL: Będzie piąty mecz w Słupsku!

Wielkie emocje w półfinale Energa Basket Ligi! Tym razem Grupa Sierleccy Czarni pokonali na wyjeździe WKS Śląsk Wrocław 89:69 i tym samym doprowadzili do remisu w serii.

Na początku obie drużyny grały w rytmie “kosz za kosz”, chociaż to przyjezdni głównie dzięki trójkom byli w lepszej sytuacji. Po kolejnych rzutach z dystansu Billy’ego Garretta przewaga wzrosła do siedmiu punktów. W ekipie z Wrocławia niezwykle aktywny był Kerem Kanter, ale to było za mało na rywali. Dzięki trafieniu Marka Klassena po 10 minutach było 14:22. Drugą kwartę od pięciu punktów rozpoczął Travis Trice, co dawało nadzieję gospodarzom. Jakub Musiał oraz Marcus Lewis błyskawicznie sprawiali jednak, że przewaga wzrosła do 11 punktów. Nadal świetny Kanter wraz z Ramljakiem nie wystarczali, aby efektywnie odrobić te straty. Kolejne świetne zagrania Beau Beecha oznaczały, że pierwsza połowa zakończyła się po myśli gości - 34:50.

W trzeciej kwarcie długo oba zespoły nie były zbyt skuteczne, co jednak działało na korzyść ekipy trenera Mantasa Cesnauskisa. Sprawy w swoje ręce starał się brać Travis Trice, ale w tym fragmencie WKS Śląsk nie był jeszcze w stanie zagrozić rywalom. Gwiazdorskie akcje kończył Garrett, a dodatkowo swoje robili zadaniowcy, tacy jak Dawid Słupiński i Kalif Young. Trójka Jakuba Musiała ustaliła wynik po 30 minutach na 53:68. Po rzutach Aleksandra Dziewy w kolejnej części spotkania drużyna trenera Andreja Urlepa zbliżała się na 12 punktów. Grupa Sierleccy Czarni odpowiedzieli na to serią 7:0 i po wsadzie Lewisa sytuacja była już opanowana. W końcówce wrocławianie nie nawiązali już rywalizacji. Ostatecznie drużyna ze Słupska wygrała 89:69, wyrównała stan serii i doprowadziła do decydującego starcia!

Śląsk Wrocław - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 69:89 (14:22, 20:28, 19:18, 16:21)

Śląsk Wrocław: Travis Trice 15, Kerem Kanter 15, Aleksander Dziewa 12, Łukasz Kolenda 10, Ivan Ramljak 10, Kodi Justice 5, Michał Gabiński 2, Martins Meiers 0, Szymon Tomczak 0, Jan Wójcik 0, D’mitrik Trice 0

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: William Garrett 28, Anthony Lewis 18, Jakub Musiał 9, Marek Klassen 9, Beau Beech 8, Kalif Young 6, Dawid Słupiński 5, Mikołaj Witliński 4, Bartosz Jankowski 2, Michał Oleksy 0

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 2-2. Decydujący mecz zostanie rozegrany 13 maja w Słupsku.