PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn rozstał się z czterema siatkarzami

Siatkówka
PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn rozstał się z czterema siatkarzami
fot. PAP
Jędrzej Gruszczyński nie będzie grał w Indykpolu AZS Olsztyn.

Jan Firlej, Jędrzej Gruszczyński, Torey Defalco oraz Redi Bakiri nie będą w przyszłym sezonie reprezentowali barw Indykpolu AZS Olsztyn. Drużynę opuści również rugi drugi trener Matteo Bologna.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zajęli szóste miejsce w obecnym sezonie PlusLigi. W ćwierćfinale stoczyli pamiętne boje z PGE Skrą Bełchatów, przegrywając 1—2 (3:1, 0:3, 2:3). O piąte miejsce rywalizowali o piąte miejsce z Asseco Resovią. U siebie przegrali 1:3, na Podpromiu wygrali 3:1. W tej sytuacji zwycięzcę wyłonił złoty set, w którym ekipa ze stolicy Warmii uległa przeciwnikom 10:15.

 

Zobacz także: Złoty set rozstrzygnął rywalizację o piąte miejsce w PlusLidze

 

Po sezonie nadszedł czas pożegnań. Klub ogłosił rozstanie z drugim trenerem Matteo Bologną. Włoch w roli pierwszego szkoleniowca wywalczył z drużyną złoty medal PreZero Grand Prix PLS w Krakowie.

 

Rozgrywający Jan Firlej trafił do Olsztyna przed rozpoczęciem obecnego sezonu z GKS Katowice. W rozgrywkach PlusLigi 2021/22 rozegrał 29 meczów (107 setów), w których zdobył 57 punktów. Otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na rozgrywki Ligi Narodów 2022. W przyszłym sezonie ma zagrać w Projekcie Warszawa.

 


Libero Jędrzej Gruszczyński rozegrał dwa sezony w barwach olsztyńskiego klubu i wystąpił w 57 ligowych spotkaniach. Do Indykpolu AZS przeszedł w 2020 roku z Cuprum Lubin.

 


Przyjmujący Redi Bakiri siatkarzem Indykpolu AZS został pod koniec stycznia tego roku. Reprezentant Albanii na początku sezonu grał w czarnogórskim OK Budva. Po rozstaniu z irańskim przyjmującym Meisamem Salehim, olsztyński klub szukał uzupełnienia składu. Przyjmujący wystąpił w 6 spotkaniach (8 setów), w których wywalczył 12 punktów.

 

Przyjmujący Torey Defalco wzmocnił olsztyńską ekipę przed poprzednim sezonem. Wcześniej grał we włoskim klubie Tonno Callipo Vibo Valentina. W Indykpolu AZS był czołową postacią zespołu – rozegrał 30 spotkań (110 setów), w których zdobył 536 punktów. W przyszłym sezonie ma reprezentować barwy Asseco Resovii.


Torey DeFalco - Top 20 najlepszych akcji w obecnym sezonie:


 

WYNIKI MECZÓW PLUSLIGI

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie