Torey DeFalco zagrał ostatni mecz dla Indykpolu AZS! Amerykanin zmieni klub w PlusLidze

Torey DeFalco zaliczył udany sezon w barwach Indykpolu AZS Olsztyn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali na Podpromiu z Asseco Resovią 3:1, przegrali jednak w złotym secie (12:15). To oznacza, że zajęli szóste miejsce w końcowej klasyfikacji PlusLigi. Nagrodę MVP za to spotkanie otrzymał przyjmujący olsztynian Torey DeFalco, który w przyszłym sezonie zagra w... Rzeszowie.

To była słodko-gorzka nagroda dla DeFalco na pożegnanie z olsztyńskim klubem. Amerykanin zagrał dobre spotkanie, jego drużyna wygrała 3:1, w złotym secie uległa jednak gospodarzom i musiała się zadowolić szóstym miejscem w obecnym sezonie PlusLigi.

Torey DeFalco (rocznik 1997) debiutował w barwach Uniwersytetu Kalifornijskiego - Long Beach State. Dwa poprzednie sezony spędził we włoskim klubie Tonno Callipo Vibo Valentina. Od 2014 roku jest w orbicie zainteresowania trenerów reprezentacji USA – najpierw młodzieżowych, a potem seniorskiej.

Torey DeFalco - 20 najlepszych akcji w obecnym sezonie:

Pierwszy sezon w PlusLidze DeFalco może zaliczyć do udanych. Był wiodącą postacią swej drużyny – rozegrał 30 spotkań (110 setów), w których zdobył 536 punktów. Po roku gry w Olsztynie zmieni klub, ale pozostanie w PlusLidze. Będzie reprezentował barwy Asseco Resovii.