UEFA z gigantycznymi przychodami w sezonie 2020/2021

Piłka nożna
UEFA z gigantycznymi przychodami w sezonie 2020/2021
fot. PAP
UEFA z rekordowymi przychodami 5,7 miliarda euro

Przychody Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) w sezonie 2020/21 osiągnęły rekordową wysokość 5,7 mld euro - poinformowano podczas kongresu tej organizacji w Wiedniu.

Taki wynik był możliwy dzięki mistrzostwom Europy. Wcześniejszy sezon UEFA zakończyła z dochodami na poziomie ok. 3 mld euro.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Mistrzów bez Realu Madryt, Barcelony i Juventusu?! "To możliwe"

 

Podczas kongresu prezydent UEFA Aleksander Ceferin bronił decyzji o wykluczeniu rosyjskich zespołów z udziału w międzynarodowych rozgrywkach. Podkreślił jednocześnie, że taka sytuacja jest niekorzystna dla futbolu.

 

- Piłka nożna to niewątpliwie jeden z przegranych. Ale UEFA poprzez sankcje stara się wnieść swój niewielki wkład w rozwiązanie tej sytuacji, o co starają się społeczeństwa i politycy w Europie pracujący na rzecz pokoju - zapewnił.

 

- To może być postrzegane jako niebezpieczny precedens, ale nie, ta sprawa jest większa niż cokolwiek innego. Większa niż kariery kilkuset piłkarzy i tradycja sportowej neutralności, której nie da się już utrzymać w 2022 roku podczas wojny. Mam tylko nadzieję, że pokój nastąpi szybko i wspólnie spotkamy się z naszymi ukraińskimi i rosyjskimi braćmi i siostrami - dodał Ceferin.

 

UEFA zakazała udziału rosyjskim klubom we wszystkich rozgrywkach, ale nie zawiesiła tamtejszej federacji, której delegacja była obecna w Wiedniu. Ze stroną ukraińską połączono się zdalnie.

SM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie