Diamentowa Liga: Silny wiatr utrudniał rywalizację w Dausze. Natalia Kaczmarek szósta na 400 m

Inne
Diamentowa Liga: Silny wiatr utrudniał rywalizację w Dausze. Natalia Kaczmarek szósta na 400 m
fot. Cyfrasport
Natalia Kaczmarek zajęła szóste miejsce w biegu na 400 m

Bardzo silny wiatr utrudnił rywalizację w inauguracyjnym mityngu Diamentowej Ligi w Dausze. Na sobotę przeniesiono zawody tyczkarzy z Piotrem Liskiem na liście startowej. Natalia Kaczmarek zajęła szóste miejsce w biegu na 400 m.

Pogoda w dużej mierze wypaczyła wyniki wielu konkurencji podczas piątkowego mityngu w Dausze. Rywalizacja tyczkarzy — z Liskiem i m.in. rekordzistą świata i mistrzem olimpijskim Szwedem Armandem Duplantisem została przeniesiona do hali Aspire Academy. Odbędzie się w sobotę.

 

W tych okolicznościach jedyną reprezentantką Polski, która wystąpiła na inaugurację Diamentowej Ligi, była specjalistka od biegu na 400 m Natalia Kaczmarek. Polka biegła po pierwszym torze i zajęła czasem 52,54 szóste miejsce. Ma już minima na mistrzostwa świata oraz Europy. W Dausze zwyciężyła Marileidy Paulino z Dominikany - 51,20. Dopiero trzecia była mistrzyni olimpijska z Tokio i Rio de Janeiro — Bahamka Shaunae Miller-Uibo - 51,84.

 

Bardzo dobry czas uzyskał zwycięzca biegu na 400 m ppł Brazylijczyk Alison dos Santos, który wygrał rezultatem 47,24. To najlepszy w tym roku wynik na świecie. Na 100 ppł pań najszybsza była Amerykanka Kendra Harrison - 12,43.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dwie wielkie imprezy lekkoatletyczne w Bydgoszczy. Wystąpią wielkie gwiazdy!

 

Zaciętą walkę o wygraną w biegu na 200 m stoczyli dwaj reprezentanci USA. Wygrał czasem 19,72 Noah Lyles. Drugi był jego rodak Fred Kerley - 19,75.

 

W skoku wzwyż zwyciężył Koreańczyk Sanghyeok Woo, który był rewelacją sezonu halowego. Wygrał — pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,33. Drugi był reprezentant gospodarzy Mutaz Essa Barshim - 2,30. Ostatnie miejsce dość niespodziewanie zajął mistrz olimpijski z Tokio Włoch Gianmarco Tamberi - 2,20.

 

Świetny wynik w rzucie oszczepem uzyskał Anderson Peters z Grenady - 93,07. To rekord życiowy, kontynentu oraz najlepszy wynik w tym roku na świecie. Bieg na 3000 m z przeszkodami wygrał wynikiem 8.09,66 Marokańczyk Soufiane El Bakkali. W tym roku także nikt nie biegał szybciej na tym dystansie. 

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 2

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie