WTA w Rzymie: Świątek - Sabalenka. Kiedy mecz? O której godzinie?

Kiedy odbędzie się mecz Iga Świątek - Aryna Sabalenka?

Rywalką Igi Świątek w półfinale turnieju WTA w Rzymie będzie Aryna Sabalenka. Jak Polka poradzi sobie w starciu z byłą wiceliderką rankingu WTA? Kiedy mecz Świątek - Sabalenka? O której godzinie?

Bianca Andreescu była wcześniejszą przeciwniczką raszynianki podczas rywalizacji na kortach w stolicy Włoch. Pierwszy set tego spotkania był bardzo wyrównany. Doszło w nim do nietypowej sytuacji. Obie tenisistki przegrały po trzy gemy serwisowe. Nic zatem dziwnego, że zwyciężczynię tej części meczu musiał wyłonić tie-break, w którym lepsza okazała się Polka. Drugi set był o wiele łatwiejszy dla Świątek. Wygrała go, nie przegrywając ani jednego gema.

Sabalenka nie ma za sobą łatwej przeprawy w ćwierćfinale. Jej rywalką była Amanda Anisimowa. Amerykanka była w stanie wygrać pierwszego seta 6:4, ale już po chwili inicjatywę na korcie przejęła Sabalenka. Rozstawiona z "trójką" zawodniczka wygrała kolejne dwie partie tego starcia 6:3 i 6:2 i tym samym zapewniła sobie awans do kolejnego etapu turnieju na Półwyspie Apenińskim.

Do tej pory Świątek mierzyła się z Sabalenką trzy razy. Najpierw Polka przegrała mecz podczas turnieju WTA Finals w 2021 roku. Później pochodząca z Raszyna zawodniczka zwyciężyła w ćwierćfinale rywalizacji w Dausze, a także okazała się lepsza w finale imprezy w Stuttgarcie.

Kiedy mecz Świątek - Sabalenka? O której godzinie mecz Świątek - Sabalenka?

Świątek i Sabalenka powalczą o udział w finale turnieju WTA w Rzymie w sobotę 14 maja. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 12:00.