PKO BP Ekstraklasa: Zwycięstwo Piasta Gliwice. Beznadzieja sytuacja Bruk-Betu Termaliki

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki przegrali z Piastem Gliwice na swoim boisku

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki przegrali 0:1 z Piastem Gliwice w meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Tym samym do minimum ograniczyli swoje szanse na utrzymanie.

Tuż przed rozpoczęciem gry trener gości Waldemar Fornalik musiał dokonać korekty w składzie, gdyż podczas rozgrzewki urazu doznał Kamil Wilczek. Jego miejsce na środku ataku zajął Alberto Toril.

Początkowo goście uzyskali przewagę, gra toczyła się na połowie Bruk-Betu, ale z czasem miejscowi przejęli inicjatywę. W 10. minucie Adam Radwański podał do Mateusza Grzybka, ten znalazł się w znakomitej sytuacji, lecz piłka po jego strzale i rykoszecie od obrońcy przeleciała tuż obok słupka. Siedem minut później Frantisek Plach popisał się bardzo dobrą interwencją po strzale Marcina Grabowskiego. Bruk-Bet wciąż nacierał, po bramką Piasta groźnie było zwłaszcza po rzutach rożnych.

Goście w pierwszej połowie przeprowadzili tylko jedną składną akcję. W 41. minucie Kritopher Vida sprytnym strzałem starał się przelobować Tomasza Loskę. Ten jednak nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę poza boisko.

Tuż przed przerwą gospodarze dostali ogromną szansę na objęcie prowadzenia. Plach sfaulował w polu karnym Tomasa Poznara i arbiter podyktował "jedenastkę". Tej nie potrafił jednak wykorzystać Piotr Wlazło. Jego strzał był niecelny.

W 48. minucie gliwiczanie wywalczyli rzut wolny z około 20 metrów. Niezłym strzałem popisał się Tom Hateley. Loska nie dał się jednak zaskoczyć. W 56. minucie Piast wyprowadził składny kontratak zakończony strzałem Vidy w słupek.

Za moment Wikotr Biedrzycki zagrał ręką w polu karnym. Skutecznym egzekutorem "jedenastki" był Tomas Huk.

Potem goście bardzo umiejętnie się bronili, a ataki gospodarzy z każdą minutą traciły impet. Bruk-Bet nie wypracował już sobie nawet jednej okazji, aby doprowadzić do wyrównania.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 0:1 (0:0)

Bramka: Huk 57 (k)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska – Nemanja Tekijaski, Wiktor Biedrzycki, Maciej Ambrosiewicz (76. Roman Gergel) – Mateusz Grzybek, Samuel Stefanik, Andrij Dombrowskyj (84. Michal Hubinek), Piotr Wlazło (61. Sebastian Bonecki), Adam Radwański (61. Muris Mesanovic), Marcin Grabowski (76. Kacper Śpiewak) – Tomas Poznar.

Piast Gliwice: Frantisek Plach – Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór – Martin Konczkowski, Tom Hateley, Michał Chrapek, Alexandros Katranis – Damian Kądzior (76. Michael Ameyaw), Alberto Toril (76. Arkadiusz Pyrka), Kristopher Vida (65. Michał Kaput)

Żółte kartki: Biedrzycki, Poznar