Mityng w Suwałkach: Zwycięstwa Bukowieckiego w kuli i Kopron w rzucie młotem

Inne
Mityng w Suwałkach: Zwycięstwa Bukowieckiego w kuli i Kopron w rzucie młotem
Fot. PAP
Konrad Bukowiecki wygrał rywalizację kulomiotów w mityngu lekkoatletycznym w Suwałkach z dobrym wynikiem 21,21.

Konrad Bukowiecki wygrał rywalizację kulomiotów w mityngu lekkoatletycznym w Suwałkach z dobrym wynikiem 21,21. W rywalizacji pań w rzucie młotem najlepsza była Malwina Kopron. Wśród panów drugi był Paweł Fajdek, a trzeci Wojciech Nowicki.

Fajdek, brązowy medalista igrzysk olimpijskich Tokio, w niedzielę w Suwałkach wynikiem 76,92 zajął drugą lokatę w zmaganiach młociarzy. Dopiero trzecie miejsce - dość niespodziewanie - zajął mistrz olimpijski z 2021 roku Wojciech Nowicki. Rzucił zaledwie 72,94 w najlepszej próbie. Osiem dni temu w Nairobi Nowicki rozpoczął sezon od rewelacyjnego wyniku 81,43. Polaków pogodził Ukrainiec Mychajło Kochan, który w ostatniej kolejce uzyskał 77,25.

 

ZOBACZ TAKŻE: Diamentowa Liga: Silny wiatr utrudniał rywalizację w Dausze. Natalia Kaczmarek szósta na 400 m

 

W rywalizacji pań wygrała brązowa medalistka igrzysk olimpijskich Malwina Kopron. Zwycięstwo dał jej rzut z pierwszej kolejki na odległości 72,57.

 

Bukowiecki wygrał konkurs pchnięcia kulą wynikiem 21,21 uzyskanym w ostatniej kolejce. To trzeci w tym sezonie wynik w Europie. To także rezultat lepszy od wskaźnika PZLA na mistrzostwa świata w Eugene (21,10). Formy z poprzednich lat szuka cały czas Michał Haratyk. Mistrz Europy z 2018 roku w niedzielę był w Suwałkach drugi wynikiem 20,54. Jego seria była na równym poziomie, ale o blisko dwa metry słabszym od jego rekordowych osiągnieć z 2019 roku. Daleka od swojej optymalnej dyspozycji jest także mistrzyni Europy z Berlina z 2018 roku kulomiotka Paulina Guba. Wygrała dwuosobowy konkurs pań, ale z bardzo słabym rezultatem 16,95.

 

Do niespodzianki doszło w rywalizacji panów w rzucie oszczepem. Piotr Lebioda pokonał wynikiem 74,94 etatowego reprezentanta Polski i olimpijczyka Marcina Krukowskiego - 74,43. Czwarty był Roch Krukowski, brat Marcina, urodzony w 2007 roku, który wynikiem 71,63 poprawił rekord Polski młodzików. Został pierwszym Polakiem, który w tej kategorii wiekowej przekroczył 70 metrów.

 

W biegach na 300 m najszybsi byli Karol Zalewski - 32,73 i Natalia Kaczmarek - 36,60. Wynik Polki jest najlepszym w tym roku rezultatem na świecie na tym, dość nietypowym i raczej treningowym dystansie.

 

Dobry czas - 23,19 - uzyskała zwyciężczyni biegu na 200 m Marika Popowicz-Drapała. Damian Czykier w czasie 13,40 wygrał bieg płotkarzy na 110 m ppł. Jego wynik jest lepszy od minimum PZLA na sierpniowe mistrzostwa Europy w Monachium.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie