"Wielkie wzmocnienie i bomba transferowa!" Były siatkarz Asseco Resovii zagra w lidze czeskiej

Siatkówka
"Wielkie wzmocnienie i bomba transferowa!" Były siatkarz Asseco Resovii zagra w lidze czeskiej
fot. Cyfrasport
Lukas Tichacek przez siedem sezonów grał w Asseco Resovii.

Rozgrywający Lukas Tichacek zdecydował się na powrót z Polski do Czech. Od przyszłego sezonu 40-letni siatkarz będzie reprezentował barwy VK Dukla Liberec; występował już w tym klubie w latach 2001–06. Czesi informując o transferze doświadczonego zawodnika, piszą o wielkim wzmocnieniu i transferowej bombie. W klubie liczą, że Tichacek pomoże Dukli wrócić do czołówki tamtejszej ligi.

Lukas Tichacek urodził się 12 stycznia 1982 roku. W swej dotychczasowej karierze reprezentował barwy klubów: VK Dukla Liberec, VfB Friedrichschafen (2006–11), Asseco Resovia (2011–18), Stocznia Szczecin (2018), MKS Będzin (2018–19), VK Cez Karlovarsko (2019–21) oraz Gwardia Wrocław (2021–22).

 

Zobacz także: Cerrad Enea Czarni Radom pozyskali nowego przyjmującego

 

Rozgrywający przez osiem sezonów występował w PlusLidze, zagrał łącznie w 194 meczach. Największe sukcesy na polskich parkietach odniósł z klubem z Rzeszowa, z którym trzykrotnie wywalczył mistrzostwo Polski (2012, 2013, 2015). Do wielkich osiągnięć w jego bogatej karierze należy też zaliczyć złoto Ligi Mistrzów 2007 (z VfB Friedrichshafen) oraz srebro tych rozgrywek w 2015 roku z Asseco Resovią.

 

Minione rozgrywki spędził w Chemeko-System Gwardii Wrocław, w barwach której rozegrał 31 spotkań w Tauron 1. Lidze. Drużyna ta zaprezentowała się jednak poniżej oczekiwań – odpadła w ćwierćfinale play-off i nie zdołała włączyć się do walki o awans do PlusLigi.

 

– Myślę, że to dla nas olbrzymia bomba transferowa. Lukas Tichacek nie przychodzi do nas, żebyśmy w przyszłym sezonie grali o czwarte czy piąte miejsce w lidze, ale znów walczyli o absolutny szczyt – powiedział dyrektor Dukli Pavel Šimoníček.

 

Dukla Liberec to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w swoim kraju. W 1976 roku zdobyła najcenniejsze klubowe trofeum w Europie – Puchar Mistrzów. Czternaście razy wywalczyła mistrzostwo Czechosłowacji i cztery razy mistrzostwo Czech (ostatni tytuł w 2016 roku). Poprzedni sezon był jednak dla siatkarzy z Liberca nieudany, bo zakończyli rozgrywki na ósmym miejscu.

 

 

Klub poinformował również, że obok Tichacka  w przyszłym sezonie drużynę wzmocnią: estoński libero Silver Maar, słowacki atakujący Filip Gavenda oraz chorwacki środkowy Kruno Nikačević.

RM, Polsat Sport, vkdukla.cz
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie