EBL: Anwil minimalnie lepszy od Czarnych Słupsk w pierwszym meczu o brąz

Pierwszy mecz był niezwykle wyrównany.

Anwil Włocławek pokonał zespół Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 78:77 (15:20, 19:17, 25:23, 19:17) w pierwszym meczu o brązowy medal Energa Basket Ligi. Rewanż zostanie rozegrany w sobotę w Słupsku.

Od początku spotkanie była bardzo wyrównane - z jednej strony wyróżniał się Ziga Dimec, a z drugiej Billy Garrett. Po późniejszej trójce Marka Klassena to przyjezdni zdobywali przewagę. Ciągle nie do zatrzymania dodatkowo był Garrett, a różnica wzrosła nawet do ośmiu punktów. Straty lekko zmniejszył Luke Petrasek, ale po 10 minutach było 15:20.

W drugiej kwarcie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza zbliżył się nawet na trzy punkty po rzucie Jamesa Bella. Na odpowiedź Beau Beecha oraz Mikołaja Witlińskiego nie trzeba było długo czekać, a słupszczanie ciągle mieli ofensywną inicjatywę. Sytuacji włocławian nie poprawiał nawet zryw w wykonaniu Szymona Szewczyka. Dzięki trójce Jonaha Mathewsa pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 34:37.

Na początku trzeciej kwarty James Bell doprowadził nawet do remisu! Później świetnie prezentował się jednak Mikołaj Witliński i to Grupa Sierleccy Czarni znowu prowadzili. Swoją skuteczność odzyskał następnie Jonah Mathews i dzięki jego kolejnym akcjom Anwil wracał na prowadzenie. W kluczowych momentach uaktywnili się jednak Kalif Young i Billy Garrett, a goście po 30 minutach byli nadal lepsi - 59:60.

W kolejnej części meczu zespół z Włocławka był skuteczny, a kolejne zagrania Mathewsa oraz Petraska sprawiły, że uciekał nawet na sześć punktów. Mecz do samego końca był jednak wyrównany, a sytuacja zmieniała się momentami co akcję. W końcówce świetne zagrania pokazał jednak Bell i to dzięki niemu Anwil wygrał 78:77.

James Bell zdobył dla gospodarzy 25 punktów, 9 zbiórek i 3 asysty. W ekipie gości wyróżniał się Billy Garrett z 22 punktami, 4 zbiórkami i 2 asystami.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w sobotę w Słupsku (decyduje suma punktów w dwumeczu).

Anwil Włocławek: James Bell 25, Jonah Mathews 12, Ziga Dimec 12, Kyndall Dykes 11, Luke Petrasek 10, Szymon Szewczyk 5, Sebastian Kowalczyk 3, Michał Nowakowski 0, Kamil Łączyński 0.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: William Garrett 22, Anthony Lewis 13, Mikołaj Witliński 13, Marek Klassen 11, Beau Beech 9, Kalif Young 5, Jakub Musiał 4, Dawid Słupiński 0.

W załączonym materiale wideo skrót meczu.