ATP w Genewie: Richard Gasquet - Kamil Majchrzak. Relacja i wynik na żywo

Kamil Majchrzak w ćwierćfinale turnieju ATP w Genewie (pula nagród 534,5 tys. euro) zmierzy się z Francuzem Richardem Gasquetem. We wtorek Polak w 2. rundzie pokonał włoskiego kwalifikanta Marco Cecchinato 6:2, 6:3. Relacja i wynik na żywo z meczu Gasquet - Majchrzak około 18:00 na Polsatsport.pl.

Majchrzak (81. w ATP) z Cecchinato po raz pierwszy zmierzyli się w bezpośrednim pojedynku. Polak potrzebował 70 minut, aby awansować. W obu setach miał przewagę, choć nie była ona dominująca. Piotrkowianin pięciokrotnie przełamał podanie Cecchinato, który uczynił to tylko dwa razy.

Majchrzak w ćwierćfinale zagra z weteranem światowych kortów Richardem Gasquetem. 35-letni Francuz (75. w ATP) dokonał dużego wyczynu, wygrywając z rozstawionym z nr 2 Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem 6:2, 7:6 (7-5). Dla Gasqueta było to pierwsze zwycięstwo nad drugim najlepszym zawodnikiem ze światowej listy od 2005 roku. Wówczas pokonał Rogera Federera.

Będzie to pierwsze bezpośrednie starcie obydwu tenisistów.

Półfinałowego rywala Polaka lub Francuza wyłoni ostatni mecz ćwierćfinały. W czwartkowy wieczór Ilia Iwaszka zmierzy się w nim z Joao Sousą.

Relacja i wynik na żywo z meczu Gasquet - Majchrzak około 18:00 na Polsatsport.pl. Transmisja w Polsacie Sport Extra.