Roland Garros: Mecz kwalifikacji został ustawiony?

Bernabé Zapata Miralles

Niepokojące doniesienia dobiegają ze stolicy Francji. Jak podaje "L'Equipe" w jednym ze spotkań turnieju kwalifikacyjnego mogło dojść do "sprzedania" meczu. Całym zajściem zajmuje się już francuska policja.

Izraelski tenisista Dudi Sela (456 ATP) oraz Hiszpan Bernabé Zapata Miralles (133 ATP) w poniedziałkowe popołudnie zmierzyli się ze sobą w pierwszej rundzie eliminacji turnieju głównego French Open. Po jednostronnym, trwającym 57 minut spotkaniu, w dwóch setach zwyciężył Zapata Miralles (6:3, 6:0). W czwartek wieczorem francuskie władze otrzymały jednak zgłoszenie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa korupcyjnego podczas tego pojedynku.

Skąd takie przypuszczenia? Po pierwsze ze względu na wręcz beznadziejną postawę Seli, który wyglądał na kompletnie niezainteresowanego grą w tenisa. W pierwszym secie udało mu się jeszcze ugrać trzy gemy, natomiast w drugim odpuścił sobie większe starania i gładko przegrał do zera. Oczywiście - takie sytuacje w sporcie zdarzają się dużo częściej. Słabszy dzień, wyżej notowany rywal, brak szczęścia. Natomiast podczas drugiego seta poniedziałkowego spotkania w sieci pojawiła się nieproporcjonalnie duża liczba zakładów bukmacherskich, dotyczących właśnie pojedynku Izraelczyka z Hiszpanem. Spora część z nich była wysyłana z krajów takich jak Ukraina, Cypr czy Armenia. W połączeniu z nagraniami z kortu, na których obaj panowie prezentują się po prostu nienaturalnie, cała sytuacja wydaje się dość podejrzana.

W tym roku właściwy turniej na kortach im. Rolanda Garrosa zaczyna się 22 maja, a potrwa do 5 czerwca. Polskę w rywalizacji singlowej reprezentować będą Iga Świątek, Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Magda Linette oraz Magdalena Fręch.