Rajd Podlaski: Szwed najszybszy na podlaskich szutrach

Moto
Szwed Tom Kristensson wygrał Rajd Podlaski.

Szwed Tom Kristensson (Hyundai I20 R5) wygrał w niedzielę w Białymstoku Rajd Podlaski, drugą rundę mistrzostw Polski.

Drugie miejsce zajął Kacper Wróblewski (Skoda Fabia Rally2 evo) ze stratą 50,6 s, który był najszybszy w pierwszej tegorocznej rundzie MP - rozegranym w kwietniu rajdzie Świdnicki-Krause.

- Mieliśmy wielką radość z jazdy przez cały weekend. Jestem bardzo zadowolony z wyniku i zdobytych punktów. Fakt, że straciliśmy trochę czasu do Toma Kristenssona, ale cieszy mnie to, że byliśmy szybsi od reszty stawki mistrzostw Polski - powiedział na mecie Wróblewski.

Na trzeciej pozycji uplasował się Estończyk Gregor Jeets (Skoda Fabia Rally2 evo) - strata 1.25,1.

41. Rajd Podlaski był także inauguracyjną rundą mistrzostw Litwy. Tutaj zwyciężył Dominykas Butvilas (Skoda Fabia R5).

Przez dwa dni zawodnicy mieli do pokonania dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości 106,5 km. Osiem oesów wytyczono na szutrowych drogach wokół Białegostoku, a jeden na ulicach miasta.

Z dziewięciu odcinków Kristensson wygrał siedem, w tym wszystkie rozegrane w niedzielę. Szwed zdobył komplet punktów MP (59 pkt) i awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

Kolejną rundą rajdowych samochodowych mistrzostw kraju będzie w dniach 10-12 czerwca szutrowy ORLEN 78. Rajd Polski z bazą w Mikołajkach.