Polsat Boxing Promotions 7: Z kim walczył Isaac Chilemba?

Sporty walki
Polsat Boxing Promotions 7: Z kim walczył Isaac Chilemba?
Fot. Polsat Sport
Isaac Chilemba

Już w najbliższy piątek odbędzie się gala Polsat Boxing Promotions 7. W walce wieczoru utalentowany Osleys Iglesias (5-0, 5 KO) zmierzy się z Isaakiem Chilembą (26-8, 10 KO). Pięściarz z Malawi ma na swoim koncie kilka walk z zawodnikami ze światowej czołówki.

W 2013 roku Chilemba dwukrotnie stanął naprzeciwko Tony'ego Bellew. W obu starciach stawką pojedynku był pas mistrza WBC Silver w kategorii półciężkiej. Pierwsze starcie zakończyło się niejednogłośnym remisem, zaś w rewanżu górą był Anglik. 

 

ZOBACZ TAKŻE: PBP 7: Zmiana w karcie walk

 

Trzy lata później Malawijczyk stanął do walki z Siergiejem Kowalowem. Na szali znalazły się pasy WBA, IBF i WBO w kategorii półciężkiej. Po 12 pełnych rundach o wyniku pojedynku zdecydowali sędziowie punktowi, którzy wskazali zwycięstwo Kowalowa. Kilka miesięcy potem Chilemba zmierzył się z wówczas niepokonanym Oleleksandrem Gwozdykiem. Pojedynek został przerwany w ósmej rundzie z powodu kontuzji ręki Chilemby. 

 

Reprezentant Malawi ma na swoim koncie również 12 rund przewalczonych z Dimitrijem Biwołem. Stawką tamtego starcia było mistrzostwo świata WBC w wadze półciężkiej. Jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył późniejszy pogromca Canelo Alvareza. 

 

Chilemba walczy na zawodowym ringu od 2005 roku. Jego największym osiągnięciem jest pas mistrza IBO w kategorii superśredniej, który dzierżył w latach 2010-2011. Tym razem Malawijczyk przyjedzie do Polski przetestować umiejętności Osleysa Iglesiasa. Kubańczyk uchodzi za bardzo utalentowanego zawodnika. Wszystkie ze swoich pięciu dotychczasowych walk kończył przed czasem. 

 

Bilety dostępne TUTAJ.

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie