Belgia - Polska. Skrót meczu (WIDEO)

Reprezentacja Polski przegrała z Belgią w meczu w ramach piłkarskiej Ligi Narodów. Biało-Czerwoni prowadzili 1:0, ale nie zdobyli w wyjazdowym spotkaniu nawet punktu. Zobaczcie skrót meczu Belgia - Polska.

W 28. minucie podopieczni Czesława Michniewicza wyszli na prowadzenie. Kombinacyjną akcję gości sfinalizował Robert Lewandowski i Polska prowadziła 1:0. Tuż przed przerwą gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania za sprawą trafienia Axela Witsela.

Po przerwie strzelali już tylko piłkarze Roberto Martineza. Prowadzenie gospodarzom dał Kevin De Bruyne, a kolejne dwa gole strzelił Leandro Trossard, który pojawił się na murawie w 66. minucie. Z kolei w 84. minucie rezultat podwyższył Leander Dendoncker, a wynik w doliczonym czasie ustalił Lois Openda, który zadebiutował w meczu z Polską w reprezentacji Belgii.

Belgia - Polska 6:1 (1:1)

Bramki: Witsel 42, De Bruyne 59, Trossard 73, 80, Dendoncker 84, Openda 93 - Lewandowski 28

Belgia: Simon Mignolet - Leander Dendoncker, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen - Timothy Castagne (84. Thorgan Hazard), Axel Witsel (84. Wout Faes), Youri Tielemans, Kevin De Bruyne (75. Charles De Ketelaere), Eden Hazard (66. Leandro Trossard), Yannick Ferreira Carrasco - Michy Batshuayi (84. Lois Openda)

Polska: Bartłomiej Drągowski - Robert Gumny, Kamil Glik, Jan Bednarek, Tymoteusz Puchacz (46. Bartosz Bereszyński) - Jakub Kamiński (81. Nicola Zalewski), Szymon Żurkowski, Grzegorz Krychowiak (46. Damian Szymański), Piotr Zieliński, Sebastian Szymański (66. Matty Cash) - Robert Lewandowski (69. Adam Buksa)