Criterium du Dauphine: Filippo Ganna wygrał jazdę na czas, Wout van Aert wciąż liderem

Filippo Ganna

Włoch Filippo Ganna z ekipy Ineos Grenadiers wygrał czwarty etap wyścigu kolarskiego Criterium du Dauphine, jazdę indywidualną na czas z Montbrison do La Batie d'Urfe. Na pozycji lidera umocnił się drugi w tej próbie Belg Wout van Aert (Jumbo-Visma).

Ganna, dwukrotny mistrz świata w tej konkurencji, uzyskał na blisko 32-kilometrowej płaskiej trasie dwie sekundy przewagi nad van Aertem, któremu drugi dzień z rzędu zabrakło bardzo niewiele do zwycięstwa. Trzeci, ze stratą 17 sekund, był kolega klubowy Włocha Brytyjczyk Ethan Hayter.

W wyścigu w południowo-wschodniej Francji w drużynie "Grenadierów" startuje także Michał Kwiatkowski. Mistrz świata ze startu wspólnego z Ponferrady (2014) uzyskał 13. wynik, tracąc do Ganny minutę i 41 sekund.

Dalekie lokaty zajęli Łukasz Owsian (Arkea-Samsic) i Kamil Gradek (Bahrain Victorious).

W klasyfikacji generalnej van Aert ma już przewagę 53 sekund nad Włochem Mattią Cattaneo (Quick-Step Alpha Vinyl) oraz 56 sekund nad swoim kolegą z drużyny Słoweńcem Primozem Roglicem.

Ośmioetapowy wyścig najwyższej kategorii World Tour jest dla wielu kolarzy generalnym sprawdzianem przed Tour de France, który rozpocznie się 1 lipca w Kopenhadze.