PlusLiga: Reprezentant Niemiec Moritz Karlitzek siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkówka
PlusLiga: Reprezentant Niemiec Moritz Karlitzek siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn
fot. CEV
Moritz Karlitzek w swej karierze grał m.in. w Modenie.

Nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn został Moritz Karlitzek. Przyjmujący reprezentacji Niemiec ostatnio występował we francuskim klubie Arago de Sète VB. Wcześniej był siatkarzem m.in. włoskich drużyn Top Volley Cisterna i Leo Shoes Modena. Z reprezentacją zdobył wicemistrzostwo Europy 2017. Kontrakt z tym zawodnikiem został podpisany na rok.

Moritz Karlitzek urodził się 12 sierpnia 1996 roku w niemieckim Hammelburg. Swoje pierwsze kroki w zawodowej siatkówce stawiał w klubie VSG Coburg/Grub (2014–15). Przyjmujący rozwijał się w takich klubach jak: TV Rottenburg (2015–17), United Volleys Frankfurt (2017–19; w pierwszym sezonie zdobył brązowy medal Mistrzostw Niemiec) oraz włoskich Top Volley Cisterna (2019/20) i Leo Shoes Modena (2020/21).

 

Zobacz także: Marko Podrascanin zostaje w Trentino

 

W minionym sezonie przyjmujący reprezentował barwy francuskiego klubu Arago de Sete, z którym doszedł do ćwierćfinałów Ligue A. Przez wielu ekspertów, został uznany za objawienie sezonu. W 26 spotkaniach zdobył 460 punktów – 361 w ataku, 73 w bloku (zwycięzca klasyfikacji) i 26 w polu serwisowym.

 

Karlitzek to także jeden z podstawowych przyjmujących reprezentacji Niemiec, z którą w 2017 roku wywalczył wicemistrzostwo Europy. Zawodnik został również powołany przez Michała Winiarskiego, do kadry na rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów. Do kolegów z drużyny dołączy podczas drugiego turnieju na Filipinach.

 

Nowy sezon to czas na zmiany. Moritz Karlitzek zadebiutuje w PlusLidze w barwach Indykpolu AZS Olsztyn!

 

– Według mnie, PlusLiga to jedna z najlepszych lig na świecie. Słyszałem wiele dobrego o klubie z Olsztyna, a w minionym sezonie zespół osiągnął dobry wynik. Dlatego jest to dla mnie wielka szansa, którą chciałbym wykorzystać – przyznał Moritz Karlizek.

 

– Moim celem na nadchodzący sezon jest ciągły rozwój oraz pomoc drużynie w najlepszy możliwy sposób, abyśmy wygrywali jak najwięcej spotkań i osiągnęli zamierzone cele – dodał.

 

 

– Obserwowaliśmy reprezentanta Niemiec już od dwóch lat. Ubiegły sezon w jego wykonaniu był bardzo udany. Mortiz był także na liście życzeń naszego trenera, Javiera Webera. Rozpoczęliśmy więc negocjacje z zawodnikiem, które nie były łatwe, z powodu propozycji z innych klubów. Ostatecznie wybrał Indykpol AZS Olsztyn i bardzo się z tego cieszę – powiedział prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA Tomasz Jankowski.

RM, Polsat Sport, indykpolazs.pl
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - USA. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie