PlusLiga: Grzegorz Pająk nowym rozgrywającym Cuprum Lubin

Siatkówka
PlusLiga: Grzegorz Pająk nowym rozgrywającym Cuprum Lubin
Fot. PAP
Grzegorz Pająk

Grzegorz Pająk dołączył do drużyny Cuprum Lubin. Doświadczony rozgrywający w zeszłorocznych rozgrywkach reprezentował barwy beniaminka - LUK Lublin.

Pająk rozstał się w tym sezonie z drużyną LUK Lublin. W swojej karierze występował w różnych drużynach, wliczając w to m.in. Jastrzębski Węgiel oraz ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Jego siatkarskie podboje wychodzą również poza granice kraju: rozgrywający występował w lidze francuskiej i tureckiej. Na swoim koncie ma dwa złote medale mistrzostw Polski, jedno wicemistrzostwo oraz dwa Puchary Polski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Michał Winiarski trenerem Aluronu CMC Warty Zawiercie

 

W 2015 roku Pająk otrzymał powołanie do kadry narodowej, prowadzonej przez Stephane’a Antigę. Wywalczył wówczas brąz Ligi Europejskiej.

 

Rozgrywający ma za sobą bardzo udany sezon w barwach LUK Lublin. Jest zadowolony ze swojej dyspozycji. Spośród kolegów z byłej drużyny okazał się graczem wyróżnionym największą liczbą statuetek MVP (otrzymał ją trzykrotnie). W ciągu całego sezonu zanotował na swoim koncie 83 punkty, w tym 29 zagrywką i 24 blokiem.

 

- Wiem, jaki będziemy mieli zespół. Słyszałem same pozytywne opinie o trenerach i to daje mi powody, aby przy ciężkiej pracy myśleć o dobrym wyniku. Co przyniesie kolejny sezon? Musimy jeszcze trochę poczekać, aby się przekonać. Pozostaje nam ciężko pracować, a wyniki przyjdą – powiedział Grzegorz Pająk komentując swoje przenosiny do Lubina.

PI, Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie