MP w gimnastyce: Gemza, Garnczarek, Gawroński i Sasnal z dwoma złotymi medalami

Inne
MP w gimnastyce: Gemza, Garnczarek, Gawroński i Sasnal z dwoma złotymi medalami
Fot. PAP
MP w gimnastyce: Gemza, Garnczarek, Gawroński i Sasnal z dwoma złotymi medalami

Anna Gemza, Sebastian Gawroński i Kacper Garnczarek z AZS AWF Katowice oraz Filip Sasnal z AZS AWF Kraków zdobyli po dwa złote medale w niedzielnej rywalizacji na przyrządach podczas rozgrywanych w Krakowie mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej.

Gemza okazała się najlepsza w ćwiczeniach na poręczach i równoważni. Ćwiczenia wolne wygrała jej koleżanka klubowa Emilia Kulczyńska. Najwyżej punktowany skok oddała Brygida Urbańska z Wisły Kraków, która zdobyła najwięcej medali podczas tych mistrzów, gdyż zajęła trzecie miejsce na równoważni, poręczach i ćwiczeniach wolnych, a w sobotę triumfowała w wieloboju.

 

ZOBACZ TAKŻE: ME w łucznictwie: Coskun i Alvarino zdobyli złote medale

 

Złote medale w rywalizacji gimnastyków podzielili między siebie Garnczarek, Gawroński i Sasnal. Garnczarek okazał się najlepszy na koniu z łękami i drążku. Gawroński wyprzedził konkurencję w ćwiczeniach wolnych i na kółku. Z kolei Sasnal, który w sobotę został mistrzem Polski w wieloboju, triumfował w skoku i na poręczach.

 

Rozgrywane w hali Wisły zawody miały formułę Otwartych Mistrzostw Polski. Udział w nich wzięło ponad 120 zawodniczek i zawodników także z: Danii, Norwegii, Ukrainy, Słowacji oraz Łotwy.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie