Cafe Futbol: Jaki skład na mistrzostwa świata powinien wystawić Czesław Michniewicz?

Piłka nożna
Cafe Futbol: Jaki skład na mistrzostwa świata powinien wystawić Czesław Michniewicz?
fot. PAP
Jakich zawodników zobaczymy na mistrzostwach świata w Katarze?

O hipotetycznym składzie reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze w Cafe Futbol rozmawiali Przemysław Iwańczyk oraz Roman Kołtoń. Na których zawodników zdaniem ekspertów powinien w pierwszej kolejności postawić Czesław Michniewicz?

Przemysław Iwańczyk: Wyobraź sobie, że we wtorek nie gramy z Belgią, tylko pierwszy mecz na mundialu w Katarze. Jaki skład wystawiasz?

 

Roman Kołtoń: Poziom wyzwania będzie niesamowity, Argentyną nawet nie chce straszyć, ale Meksyk może być drużyną bardzo nieprzyjemną. Już mówię skład. Nie jest to tak trudne do wymyślenia. Myślę, że taki mecz jak w Chorzowie ze Szwecją jest punktem odniesienia. Dzisiaj jesteśmy bogaci o trzy kolejne mecze reprezentacji. Wojciech Szczęsny w bramce, Kamil Glik i Jan Bednarek na środku obrony, aczkolwiek muszę powiedzieć, że Jakub Kiwior też bardzo ciekawy piłkarz. Wiem, że ma tylko jeden mecz w kadrze, ale niech go buduje Czesław Michniewicz stopniowo.

 

Nicola Zalewski debiutował u Sousy, z Walią wyszedł w roli lewego obrońcy, z Belgią wyszedł wyżej i teraz zagrał swój kolejny mecz w reprezentacji. Zalewski ma cztery mecze, mały kapitał, ale już jakiś. Szymon Żurkowski zadebiutował u Czesława Michniewicza w meczu ze Szkocją, a dziś to jest dla mnie piłkarz do pierwszego składu. Kolejne nazwiska, Matty Cash na prawą stronę, Bartosz Bereszyński na lewej.

 

W środku pola Żurkowski na 100 procent, Jakub Moder nie wiem, czy będzie do dyspozycji. Normalnie bym powiedział Krystian Bielik, Żurkowski i Piotr Zieliński, a wyżej np. Sebastian Szymański, Jakub Kamiński i Robert Lewandowski, ale trochę czasu do meczu jeszcze jest. Bardzo ciekawy był wariant z tymi dwoma ofensywnymi pomocnikami za Lewandowskim - Szymański i Zieliński. Wtedy w drugiej linii Jacek Góralski. W meczu z Belgią było 4-3-2-1, był Szymański z Zielińskim, a był też Góralski, Bielik i Moder. Bielik i Moder są bardzo dobrzy i bardzo by się przydali, ale nie wiadomo, jak z nimi będzie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Liga Narodów: Kevin De Bruyne nie zagra w Warszawie

 

A jeśli nie będzie ani jednego, ani drugiego to, kogo wstawisz?

 

Dla mnie Żurkowski wychodzi na 100 procent z Meksykiem, widziałem go w sparingu niebiescy na żółtych i to naprawdę był najlepszy piłkarz, wszystkie piłki do przodu, wszystkie odważnie, nie przeciąga akcji, decyzyjny jest. To widać na tle Belgów. Też mobilność tego zawodnika jest niesamowita. Nie wiem, czy na "6" bo on tak nie gra w Empoli. On gra po prawej w trójce pomocników.

 

Pytanie o tę "6" w meczu z Belgią. Na myśl przychodzi Kiwior. Damian Szymański nie, Grzegorz Krychowiak opuszcza zgrupowanie, z resztą i tak pauzuje za kartki. No i Bielik też nie jest do dyspozycji. Jeśli patrzysz na ten system, który na kartce wręczył nam Czesław Michniewicz, to na tej "6" jest właśnie tych trzech piłkarzy. Jest Krychowiak, Bielik i Damian Szymański. Jeśli ich nie masz, to musisz wymyślić kogoś innego. Ja bym wziął Kiwiora. W tym składzie, o którym mówiłem, brakuje może właśnie jego. Wtedy wyżej Zalewski Zieliński za Lewandowskim albo Kamiński, Zalewski, a Zieliński w trójce pomocników.

 

Skład, jaki na razie wytypowałeś to: Szczęsny w bramce, Cash - Bednarek - Glik - Bereszyński, Żurkowski, a obok niego Moder, jeśli nie to Bielik i jeśli nie to Kiwior. Kamiński z Zalewskim na bokach, Zieliński i Lewandowski.

 

Jeszcze Szymański wchodzi w grę, nie skreślam też Krychowiaka, który zagrał w sobotę naprawdę dobry mecz.

 

Hipotetyczny skład na mistrzostwa świata w Katarze:

 

Wojciech Szczęsny - Matty Cash, Jan Bednarek, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński, Szymon Żurkowski, Jakub Moder/Krystian Bielik/Jakub Kiwior, Jakub Kamiński, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski, Robert Lewandowski

 

SM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie