Polska - Belgia: Adam Buksa nie zagra

Piłka nożna
Polska - Belgia: Adam Buksa nie zagra
fot. Cyfrasport
Nowe informacje w sprawie stanu zdrowia Adama Buksy

Są nowe informacje w sprawie stanu zdrowia Adama Buksy. Reprezentant Polski na pewno nie zagra w nadchodzącym meczu Ligi Narodów z Belgią. Głos w sprawie urazu napastnika zabrał rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Buksa zmaga się z kontuzją. Przez to nie mógł brać udziału w wyjazdowym starciu z Holandią. Wiadomo również, że napastnik nie pojawi się na murawie podczas zbliżającego się meczu z Belgią. Głos na temat urazu reprezentanta Polski na swoich mediach społecznościowych zabrał rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski:

 

"Pojawił się duży szum medialny wokół urazu Adama Buksy. Aby wyprostować sprzeczne informacje, sytuacja jest następująca. Adam opuścił zgrupowanie z powodu dolegliwości bólowych stopy i stwierdzonych w badaniach obrazowych zmian przeciążeniowych jednej z kości. Potencjalnie mogły one doprowadzić do poważniejszego urazu. Dzięki szybkiej reakcji udało się te zmiany wykryć na wczesnym etapie, dzięki czemu po leczeniu zachowawczym Adam powinien być gotów do gry przed startem nowego sezonu" - napisał na swoim koncie na Twitterze Kwiatkowski.

 

W rozmowie z Interią na ten temat wypowiedział się także lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski.

 

- Adam Buksa w stawie skokowym ma przeciążeniowe, zmęczeniowe niedokonane złamanie jednej z kości. Jeśli przy nim się odpowiednio nie zareaguje, to kończy się złamaniem, ale my to zrobiliśmy - stwierdził.

 

ZOBACZ TAKŻE: Belgia poważnie osłabiona przed meczem z Polską

 

Przypomnijmy, że polski napastnik ostatnio zmienił klub. Buksa wcześniej reprezentował amerykański klub New England Revolutions. Teraz reprezentant Polski powrócił do Europy. Został piłkarzem francuskiego RC Lens.

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie