Maciej Stolarczyk nie jest już trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski U-21

Piłka nożna
Maciej Stolarczyk nie jest już trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski U-21
fot. Cyfrasport
Maciej Stolarczyk

Maciej Stolarczyk przestał pełnić funkcję trenera reprezentacji do lat 21 - poinformował we wtorek Polski Związek Piłki Nożnej. Pod jego wodzą drużyna nie zdołała awansować do młodzieżowych mistrzostw Europy.

Jak przypomniała piłkarska federacja, 50-letni szkoleniowiec poprowadził Biało-Czerwonych w trzynastu spotkaniach – jedenastu kwalifikacyjnych oraz dwóch towarzyskich. Polacy wygrali siedem z nich, w trzech padł remis i trzykrotnie przegrali.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Czasem piłkarze są jak duże dzieci. Musimy ich motywować"

 

Jedną z porażek ponieśli niedawno w ostatniej kolejce eliminacji MME - u siebie 1:2 z Niemcami, tracąc definitywnie szansę udziału w barażach o awans do turnieju. To z kolei oznacza, że nie wystąpią również w igrzyskach olimpijskich 2024.

 

Stolarczyk został trenerem młodzieżówki w październiku 2020 roku, zastępując Czesława Michniewicza (obecnego selekcjonera dorosłej kadry), który krótko wcześniej - we wrześniu 2020 - objął funkcję szkoleniowca Legii Warszawa.

 

Jako piłkarz Stolarczyk występował m.in. w Pogoni Szczecin i Wiśle Kraków. W obu tych klubach pracował też jako główny trener.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie