Michał Probierz odpowiedział trenerowi reprezentacji Holandii. Chodzi o kontuzję Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski
Michał Probierz odpowiedział trenerowi reprezentacji Holandii. Chodzi o kontuzję Roberta Lewandowskiego
fot. PAP
Michał Probierz podkreślił, że - wbrew niektórych opiniom - informacja o kontuzji Roberta Lewandowskiego jest prawdziwa.

Trener reprezentacji Polski Michał Probierz podkreślił, że - wbrew niektórych opiniom - informacja o kontuzji Roberta Lewandowskiego jest prawdziwa. "Na pewno nie zagra z Holandią, ale być może wróci na Austrię" - powiedział podczas pierwszej konferencji prasowej w Hanowerze.

Lewandowski doznał naderwania mięśnia uda w poniedziałkowym meczu towarzyskim z Turcją w Warszawie (2:1). Jak przekazał we wtorek lekarz kadry Jacek Jaroszewski, doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, które wykluczy go z udziału w pierwszym meczu turnieju - 16 czerwca z Holandią.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nawałka nie ma złudzeń po kontuzji Lewandowskiego! "Trzeba wziąć poprawkę na jeden fakt"

 

Od tego czasu zaczęły jednak pojawiać się wątpliwości, czy to nie jest zasłona dymna. Probierz kategorycznie odrzucił takie sugestie.

 

"Nie ma innego stanowiska niż to oficjalne. Takie, jakie przedstawił doktor Jaroszewski. Robert na pewno nie zagra z Holandią. Jeśli trener tej drużyny Ronald Koeman nie wierzy, to niech zadzwoni do Barcelony" - powiedział Probierz.

 

Jak dodał, każdy kolejny dzień może przynieść coś innego. "Jest możliwe, że wystąpi 21 czerwca z Austrią" - powiedział Probierz.

 

Oprócz Lewandowskiego w środowym treningu w Hanowerze, otwartym dla kibiców i mediów, nie wezmą udziału kontuzjowani Paweł Dawidowicz i Karol Świderski, ale – jak powiedział Probierz - jest szansa, że obaj wystąpią z Holandią.

 

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie