Kontuzja Lewandowskiego to... sztuczka Probierza? "Nie wszystkie doniesienia są prawdziwe"

Kontuzja Lewandowskiego to... sztuczka Probierza? "Nie wszystkie doniesienia są prawdziwe"
Fot. Cyfrasport
Selekcjoner Holendrów uważa, że kontuzja Lewandowskiego może być jedynie sztuczką trenera Probierza

Robert Lewandowski doznał kontuzji podczas towarzyskiego spotkania z Turcją i - według informacji sztabu medycznego naszej kadry - na pewno nie zagra w pierwszym meczu Euro 2024 przeciwko Holendrom. Ronald Koeman, trener "Oranje", zasugerował jednak, że uraz snajpera Barcelony może być jedynie... sprytną sztuczką selekcjonera Michała Probierza.

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski zszedł z boiska jeszcze w pierwszej połowie poniedziałkowego meczu z Turcją, wygranego przez Biało-Czerwonych 2:1. Jacek Jaroszewski, lekarz naszej kadry, zdradził, że "Lewy" doznał urazu mięśnia dwugłowego i z pewnością nie będzie gotowy na starcie z Holendrami.

 

ZOBACZ TAKŻE: Adam Nawałka nie ma złudzeń po kontuzji Lewandowskiego! "Trzeba wziąć poprawkę na jeden fakt"

 

- Paweł Dawidowicz i Karol Świderski w ciągu paru dni wrócą do treningów. Okazało się, że trochę gorzej jest, niestety, z Robertem Lewandowskim. Badania wykazały naderwanie mięśnia dwugłowego uda, co wyklucza go na pewno z udziału w pierwszym meczu. Będziemy walczyć o to, żeby zagrał w drugim spotkaniu - powiedział we wtorek Jaroszewski.

 

W środę przed południem pojawiły się kolejne - tym razem nieoficjalne - informacje, mówiące, iż uraz snajpera Barcelony jest dużo poważniejszy, a kapitan kadry może nie zagrać nie tylko z Holandią, ale i w drugim spotkaniu mistrzostw Europy z Austrią!

 

Ronald Koeman, selekcjoner "Oranje", zapytany na konferencji prasowej o doniesienia z polskiej kadry, zasugerował jednak, że informacje o urazie Roberta Lewandowskiego mogą być jedynie... sprytnym planem sztabu Biało-Czerwonych!

 

- Słyszałem te wiadomości, ale nie wiem, czy to prawda. Nie wszystkie doniesienia są prawdziwe, a ja w takich sytuacjach zawsze mam wątpliwości. To jasne, że Lewandowski jest bardzo ważnym zawodnikiem dla reprezentacji Polski. Rozegrał w kadrze 150 meczów i strzelił wiele ważnych goli. O tym, czy zagra, przekonamy się w niedzielę - powiedział Koeman.

 

Podobnego zdania są dziennikarze "Voetbal International", którzy podkreślają, że o możliwej "zasłonie dymnej" w postaci rzekomej kontuzji Roberta Lewandowskiego mówił w wywiadzie nawet... Tomasz Frankowski, były napastnik reprezentacji Polski.

 

Do sprawy odniósł się selekcjoner polskiej kadry, Michał Probierz, który na konferencji prasowej potwierdził uraz kapitana reprezentacji.

"Nie ma innego stanowiska niż to oficjalne. Takie, jakie przedstawił doktor Jaroszewski. Robert na pewno nie zagra z Holandią. Jeśli trener tej drużyny Ronald Koeman nie wierzy, to niech zadzwoni do Barcelony" - powiedział Probierz.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie