MŚ w siatkówce plażowej: Kantor i Rudol w 1/8 finału

Mistrzostwa świata w siatkówce plażowej wkroczyły w decydującą fazę. W środę rozegrane zostały mecze 1/16 finału, w których zobaczyliśmy dwa polskie duety - Kingę Wojtasik z Katarzyną Kociołek oraz Piotra Kantora z Maciejem Rudolem. Polacy awansowali do 1/8 finału po wygranej nad Ehlersem/Wicklerem 2:0 (21:19, 21:19).

W fazie pucharowej zagrają po 32 duety zarówno w rywalizacji kobiet jak i mężczyzn. MŚ zakończą się w niedzielę. Impreza w Rzymie miała odbyć się w 2021 roku, ale została przełożona z powodu pandemii COVID-19 i zmiany terminu igrzysk olimpijskich.

Pierwsza część inaguracyjnej partii meczu z Niemcami Nilsem Ehlersem/Clemensem Wicklerem należała do polskich siatkarzy. Jednak m.in. dzięki dobrej grze blokiem rywale wyrównali na 12:12. W drugiej części partii gra toczyła się punkt za punkt. W samej końcówce oglądaliśmy dwa autowe niemieckie ataki, a grę zakończył as serwisowy, który dał wygraną Kantorowi i Rudolowi 21:19.

W drugim secie siatkarze niemieccy utrzymywali 2-3 punkty przewagi do stanu 16:14. Kantor z Rudolem wyrównali stan rywalizacji i po autowym niemieckim ataku prowadzili 19:18. Rywale jeszcze doprowadzili do remisu, ale przedostatni punkt po znakomitej akcji zdobyli Polacy, a ostatni, podobnie jak w pierwszym secie, z serwisu.