MŚ w siatkówce plażowej: Piotr Kantor i Maciej Rudol odpadli w 1/8 finału

Piotr Kantor i Maciej Rudol przegrali z Amerykanami Chaimem Schalkiem i Theodore Brunnerem 1:2 w meczu 1/8 finału rozgrywanych w Rzymie mistrzostw świata w siatkówce plażowej. Polacy pożegnali się z turniejem.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch bloków reprezentantów Polski (2:0). Polacy przez pewien czas utrzymywali przewagę, punktowali bezpośrednio z zagrywki (7:4, 10:5). Po drugim asie Amerykanie poprosili o przerwę, a po niej popisali się punktową serią i odrobili straty (10:10). Gra się wyrównała, bo choć polscy siatkarze znów wypracowali przewagę (17:14), rywale i tym razem wyrównali. Skuteczny atak przyniósł polskiemu duetowi piłkę setową (21:20), rywale doprowadzili do gry na przewagi. Zwycięsko wyszli z niej Polacy, a w ostatniej akcji seta Rudol zaskoczył przeciwników zagrywką (22:20).

W drugiej odsłonie amerykański duet bardzo szybko uzyskał wyraźną przewagę. Przy stanie 3:7 Polacy poprosili o przerwę; po niej wygrali dwie akcje, ale rywale szybko odpowiedzieli. Na przerwie technicznej strata duetu Kantor/Rudol była już wyraźna (8:13). Polacy walczyli o odrobienie strat, w pewnym momencie złapali punktowy kontakt (15:16), końcówka należała jednak do Amerykanów. Ich skuteczny atak ustalił wynik na 17:21.

O awansie do ćwierćfinału miał więc zadecydować tie-break. Na początku minimalną przewagę uzyskali Amerykanie. Po efektownym bloku Kantora polski duet odrobił straty (5:5). Niestety, zmorą Polaków były w tym meczu błędy własne, których nie ustrzegli się oni również w decydującej partii. Przegrali 11:15 i pożegnali się z turniejem w Rzymie.

Po porażce duetu Kantor/Rudol, reprezentanci Polski zakończyli udział w MŚ w siatkówce plażowej. W rzymskim turnieju startowały trzy polskie pary. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek odpadły w 1/16 finału po przegranej z reprezentantkami Łotwy – Tiną Graudiną i Anastasiją Kravcenoką 0:2 (19:21, 19:21). Michał Bryl i Bartosz Łosiak w trakcie MŚ zmagali się z chorobą i zakończyli zmagania na rywalizacji grupowej.

Piotr Kantor/Maciej Rudol (Polska) – Chaim Schalk/Theodore Brunner (USA) 1:2 (22:20, 17:21, 11:15)

W załączonym materiale wideo skrót meczu.